Plázs MTI 2015. szeptember. 25. 12:07

Ezt a nagyon ritka gyémántot árverezik el novemberben – fotó

Igen ritka, nagy méretű, párnaformájú rózsaszín gyémántot árvereznek el Genfben november 10-én, becsült értéke 23-28 millió dollár, vagyis nagyjából 6,5-7,9 milliárd forint – jelentette be a Christie's aukciósház.

Az In the Pink nevű, 16,08 karátos, élénk rózsaszín drágakő a legnagyobb a valaha elárverezett, párna alakú gyémántok közül – írják a Christie's csütörtöki közleményében.

A rózsaszín gyémántokat színük szerint öt osztályba sorolják, az élénk rózsaszín a skála legfelső fokán helyezkedik el, ez az árnyalat a színes gyémántok legkeresettebbje a gyűjtők körében – hivatkozott az aukciósház honlapja az amerikai drágakőtudományi intézet szakvéleményére.

A legtöbb rózsaszín gyémántban egy-egy másodlagos szín is megjelenik - lila, narancs, barna vagy szürke -, de az In the Pinkben nyoma sincs egyetlen más árnyalatnak, ez teszi kivételesen ritka darabbá.

Az árverések történetének majdnem 250 éve alatt csak három tiszta, élénk rózsaszín, tíznél magasabb karátú gyémántot kínáltak eladásra.

christies.com

"Egyre nehezebb ilyen óriási, ritka árnyalatú drágakövet találni, az In the Pink olyan időszakban kerül a piacra, amikor a különleges ékkövek eladási ára a szépművészeti mesterművekét tükrözi. A gyűjtők bölcs befektetésként tekintenek az ékszerekre, melyek nemcsak gyönyörűek, de értékük viszonylag rövid idő alatt is jelentősen emelkedhet" – magyarázta Rahul Kadakia, a Christie's International ékszerosztályának vezetője.

A most eladásra kínált In the Pink egy gyűrűt ékesít, kis fehér gyémántok kettős sora veszi körül. Az ékszer platinumkarikáját szintén fehér gyémánttal rakták körbe.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.