2014. július. 30. 09:59 MTI Utolsó frissítés: 2014. július. 30. 13:07 Plázs

El lehet menni: Ami bejön a külföldieknek Angliában, és ami nem

A fiatal külföldieket leginkább Nagy-Britannia kultúrája vonzza, 46 százalékuk szerint a legjobb brit tulajdonság az udvariasság és a jó modor. Elégedetlenek viszont a britek iszákosságával és konyhájával, valamint a legendás éghajlattal.

Udvariasak, de túl sokat isznak a britek, és az éghajlat is fekete pont a külföldiek szemében – derült ki a British Council friss felméréséből.

A fiatal külföldieket leginkább az ország kultúrája vonzza, 46 százalékuk szerint a legjobb brit tulajdonság az udvariasság és a jó modor, ezt követi a műveltség, a hozzáértés, a barátságosság és a humorérzék – ez lett az eredménye annak a felmérésnek, amelynek során mintegy 5000 embert kérdeztek meg Brazíliában, Kínában, Németországban, Indiában és Amerikában.

A vizsgálatban részt vevő 18-34 év közötti fiatalok 27 százaléka úgy vélte, hogy a britek "túl sokat isznak", 23 százalékuk pedig bírálta a "rossz étkezési szokásaikat".

A megkérdezettek szerint – ezúttal már britek is voltak köztük – az Egyesült Királyság a második legvonzóbb ország a világon, az első az Egyesült Államok és Ausztrália, a negyedik Franciaország, az ötödik pedig Olaszország.

A fiatalok fagyosnak találják az angol klímát, mégis vonzza őket az ország történelme és kultúrája, amelynek ikonjai a szemükben William Shakespeare, II. Erzsébet királynő és David Beckham futballista.

"Bár büszkének kell lennünk kultúránk és műveltségünk jó hírére a világban, bizonyos rossz tulajdonságaink még mindig léteznek" – mondta John Worne, a brit kultúrát és nyelvet népszerűsítő British Council stratégiai igazgatója.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.