Előkerülnek a kurta sortok, miniszoknyák, lenge ruhák. Összeszedtünk néhány tippet, hogy a legjobban mutassanak a lábai.
Megszaporodtak a szőrtelenítést népszerűsítő reklámok, az egyik krémmárka pedig forrónadrágos modellel reklámozza termékét, aki azt találja mondani, hogy "Kérdezzék meg a feszes fenekemet" – aztán megfordul, és átlibben két parkoló autó között. Tényleg feszes feneke van, és a lába is tökéletesen hosszú, sima és makulátlan. De, hogy csak a krémtől? A stylebook.de segítségével összeszedtünk mindent, amivel el tudjuk érni, hogy jó lábunk legyen, a genetikai adottságokon túl.
1. Sport
Ha nem sportolunk, ne csodálkozzunk, hogy formátlanok a lábaink. A legjobb természetesen a futás, ha karcsúsítani akarunk, ha izmokat is, akkor biciklizzünk, a spinning például csodákat tesz, de a küzdősportok, mint a kick-box is szép lábakat csinál. A térdhajlításokat és a kitöréseket is érdemes most beépíteni az edzéstervbe. A személyi edző azt javasolja, hogy először végezzük az erőgyakorlatokat, utána pedig jöhet egy minimum 5 kilométeres kocogás, vagy egy 45 perces spinning-óra. Az úszás azoknak javasolt, akiknek a narancsbőrrel is problémájuk van, mert a vízben való mozgás a kötőszövetet is javítja.
2. Étkezés
Apropó cellulitisz: a fenék, a combok a leginkább érintett területek, a forrónadrágból ezek pedig mind kilátszanak. Sajnos ez nagyrészt genetikai adottság, de azért lehet tenni ellene, nem csak sporttal, de helyes étrenddel. A gyorskaja és a zsíros étel tabu, de a fehér liszt és az alkohol is a szép bőr ellensége. A C-vitaminban gazdag ételek viszont segítenek, mint a kivi, és a paprika, de már az is csodákat tesz, ha leszokunk az ételek sózásáról. A só ugyanis megköti a vizet a szervezetben, az pedig a narancsbőr egyik okozója. A zöldségek közül az uborka, a spárga és a zeller a legjobb vízhajtó. Ám ne felejtsük el azokat az ételeket sem, melyek az izomépítésben segítenek, mint a csirke, a pulyka, vagy a hal, természetesen kevés zsírral, és nem zsiradékkal elkészítve. A köretek közül a barna rizs, a batáta (édeskrumpli) és a quinoa a legegészségesebbek.
3. Krémek
A mindennapos krémezés tényleg fontos, az, hogy melyiket választjuk függ bőrtípusunktól és egyéb preferenciáinktól mint illat, kiszerelés stb. Nem árt azonban, ha a legjobb bőrfeszesítő anyagot is tartalmazza a kence: ilyen a mandulaolaj, vagy a kakaóvaj. A cellulitisz ellen a koffeines és zöld teás készítményeket ajánlják a szakemberek. A barna lábak karcsúbbnak tűnnek, ha nem volt még érkezése napoztatni, használjon önbarnító krémet. Hogy elkerülje a csíkokat, előtte radírozza le a lábait. A csillámos, gyöngyfényes testápolókkal is elérhet némi extra hatást.
4. Masszázs
Nyár előtt érdemes egy pár perccel többet szánni a krémezésre, és átdögönyözni a lábakat, ezzel nem csak a letapadt izmokat masszírozzuk ki, de serkentjük a vérkeringést és a bőrfeszesítő krémek is mélyebbre tudnak hatolni a kötőszövetben. Ha van ideje és pénze, menjen el masszőrhöz, a csokis masszázs a lábain is megteszi majd a hatását.
5. Váltófürdő
Már a zuhanyzás során is tehetünk valamit a jó lábakért: a jéghideg és meleg váltófürdő felfrissíti a vérkeringést. Arról nem is beszélve, hogy a hőségben, a felduzzadt lábak ellen is jót tesz a különböző hőmérsékletű zuhany. Fektessen be egy masszázsfejes zuhanyrózsába, és a combjaihoz használjon erős vízsugarat, masszázs helyett – mellett – ez is megteszi.
6. Epilálás
A szőrtelenítés utálatos procedúra, mindenki másra esküszik. Eva Longoria és Victoria Beckham szerint például tilos borotválni, ők a lézeres eltávolítás mellett döntöttek. Ez azonban költséges beavatkozás. A gyantázás fájdalmas, ha otthon csináljuk macerás is, de a legtovább tartja szőrtelenül a lábakat a rövid távú módszerek közül. A szőrtelenítő krémek büdösek, és tele vannak kemikáliákkal, az epiláló masinákkal viszont el lehet bíbelődni otthon: nem csinál koszt, viszont kikezdi a fájdalomküszöbünket, és egyes helyeken hatására könnyebben benőhetnek a szőrtüszők. A borotválás a leggyorsabb, és nem is fáj, de napi rutinná kell, hogy válljon. Ha e mellett dönt, kétszer húzza le: először a szőr növekedésével egyirányban, utána pedig ellentétes irányban, hogy ne gyulladjanak be a szőrtüszők.
7. Seprűvénák
Hiába fogadjuk meg az előző hat tanácsot, ha seprűvénákkal áldott meg minket az ég. Ez egyrészt örökletes, másrészt viszont az életmódtól is függ: aki fogamzásgátlót szed, dohányzik, és állómunkát végez, ne csodálkozzon, ha egy idő után felbukkannak a boka, a térdhajlat és a vádli környékén a csúnya pirosas-lilás erek. Ez ellen nincs nagyon mit tenni házilag: a bőrgyógyász lézerrel távolítja el, de 90 százalékos hatékonyságnál jobbat nem ígérnek. A megelőzésben a kompressziós harisnyák lehetnek segítségünkre.