2014. március. 20. 17:53 MTI Utolsó frissítés: 2014. március. 20. 18:17 Plázs

Madárinfluenza: több tízezer csirkét öltek le Dél-Kínában

Több mint 80 ezer csirkét vágtak le a dél-kínai Kanton tartomány Csuhaj városában, mert egyes példányokban kimutatták a madárinfluenza H7N9-es altípusát – jelentette a kínai média csütörtökön. Az egyik baromfitenyésztő vállalatnál öt tonna szerrel fertőtlenítették a csirkeólakat.

A H7N9 feltűnése, vagyis 2013 márciusa óta az ország baromfiágazata jelentős veszteséget volt kénytelen elszenvedni. A piacok bezárásával több mint 40 milliárd jüan, vagyis átszámítva majdnem 6,5 milliárd dollár kár keletkezett.

Kínában csak idén több mint 120 új megbetegedést regisztráltak az embereknél, közülük legalább 36-an meghaltak. Az esetek többségében a fertőzött korábban kapcsolatba került szárnyasokkal. A vírus emberről emberre terjedését továbbra sem látják bizonyítottnak.

A Hszinhua hírügynökség nemrég idézte Li Lan-csüan akadémikust, aki szerint májusban piacra kerülhet a madárinfluenza H7N9-es törzse elleni oltóanyag. Szerinte addig is a leghatékonyabb védekezés ellene az élőállat-piacok bezárása.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.