Frusztrálja a nyüzsgés, a tömeg és a hangzavar? Bár kicsit nehezebben megközeleíthetőek mint a nagyvárosok, létezik Európában hét falucska és város, ahova életünk során legalább egyszer mindenképp érdemes ellátogatni.
1. Tellaro, Olaszország
Az oda vezető tekergő, sziklás út és a hozzá tartozó picinyke kikötő megóvta Tellarót attól, hogy elárasszák a turisták. A meredek sziklák között pasztel színű varázslatos épületek sorakoznak. Nem véletlen, hogy ez a mediterrán mennyország olyan költő és író nagyságokat inspirált alkotásra, mint Lord Byron vagy D. H. Lawrence.
2. Bibury, Anglia
Ez a kis angol falu a zöldellő mezők bölcsője a dimbes-dombos Cotswold régióban. A zöld különböző árnyalatait az ősi kőházikók szakítják meg. A falut a pisztrángoktól hemzsegő Coln folyó vágja ketté, a legszebb rész mégis az Arlington Row, ahol a takácsok laknak 17. századi házaikban.
3. Hallstatt, Ausztria
Ezt az ezerfős barokk kisvárost a nyugalmas Hallstätter See és egy hegy fogja körbe, a sóbányászat több évszázados történelme pedig valódi gazdagságot hozott a településnek. A helyszűkével küzdő város különös és egyben bizarr nevezetessége a templom kertjében található teraszos temető, melyben a halottak maradványait 10 évente kiássák, majd koponyájukat kifehérítik.
4. Folegandros, Görögország
Hófehérre festett falak, színes virágok, egy gyönyörű, kék kupolás templom és kevés ember – ez jellemzi ezt a görög szigetet, ahol bármikor lehetőségünk nyílik egy nyugodt, magányos fürdőzésre.
5. Colmar, Franciaország
A német és a francia hatás egyaránt érződik ebben az elzászi városban. Egyrészt ugyanúgy vehetünk a péknél croissant-t mint kuglófot, másrészt pedig az építészetben is egyszerre van jelen a német gótika és a francia neobarokk. Mivel a település sértetlenül vészelte át a II. világháborút, nagyon jó állapotban van. Colmar Nagy Károly óta a királyok kedvelt városa, nevét a királyi palota egyik tornyáról, a galambok tornyáról kapta.
6. Reine, Norvégia
Ez az apró halászfalu a Lofoten-szigetcsoport területén helyezkedik el. Azúrkék öblök, északi vadság, fjordok és hegyek övezik. Az élénkpiros halászkunyhókat úgy alakították át, hogy az oda látogatók kényelmesen kiélvezhessék a szokatlan északi fényeket és a Novég-tenger látványát.
7. Telč, Csehország
A cseh városka főutcáján az egyik épület szebb mint a másik, a lakók ugyanis szinte már sportot űznek abból, hogy lekörözzék a szomszédjukat esztétikai élményben. A barokk és reneszánsz stílusú homlokzatok elvarázsolják az oda látogatót. Első írásos említése 1315-ből ismert. 1992-ben a történelmi városközpontot az UNESCO a Világörökség részévé nyilvánította.