2013. július. 02. 16:47 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. július. 02. 16:45 Plázs

Balatoni kistestvére is van már a We Love Budapestnek

Elindult a Balaton-tematikára épülő új magyar oldal, a We Love Balaton. A balatoni adatbázisként és magazinként funkcionáló portál a We Love Budapest kistestvéreként kezdi pályafutását – írja a socialtimes.hu.

A We Love Balaton a We Love Budapest valamint a Balaton Sound alapítóinak közreműködésével jött létre. A balatoni kötődésű tulajdonosok és szerkesztőség mellett a munkát helyi vállalkozók, turisztikai szakemberek és hírességek is segítik. A szerkesztőség tagja többek között Kiss Ádám, a hvg.hu egykori rovatvezetője is.

Az oldal munkatársai az elmúlt két és fél hónapban végigjárták a Balaton mindkét partját és jó turistaként lefotóztak, levideóztak és leírtak szinte mindent, amit ettek, ittak és kipróbáltak, hogy ezzel is erősítsék az oldal magazinjellegét.

A portál adatbázisából kikeresett éttermekről, bárokról, strandokról és kilátókról kommenteket lehet írni. Találnak infókat azok is, akik sportolni akarnak a Balatonnál. A magyarul és angolul is elérhető oldal egyelőre béta verzióban van, de az ígéretek szerint folyamatosan bővítik és frissítik az adatbázist.

A We Love Balaton már április óta a neten van, de hivatalosan csak mostantól működik. Készítői a Facebookon, Tumblren és az Instagramon is aktívak – olvasható a cikkben.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.