2013. február. 18. 14:39 MTI Utolsó frissítés: 2013. február. 18. 14:29 Plázs

Divattanácsot adott Vivienne Westwood Kate Middletonnak

Vivienne Westwood brit divattervező szerint Katalin cambridge-i hercegnőnek többször is viselnie kellene egy-egy ruháját, amikor nyilvánosan megjelenik, hogy segítse a környezet védelméért vívott harcot.

"Szerintem nagyszerű lenne, ha újra és újra megjelenne ugyanazokban a ruhákban a nagyközönség előtt, mert ez egyrészt nagyon jó a környezetre nézve, másrészt szép üzenettel bír" - fogalmazott Westwood a Londoni Divathétre megálmodott vasárnapi Red Label show-ja előtt.

Hozzátette: "ha már úgy is annyi energiát fektetünk egy olyan ruha megtalálásába, amely igazán jól áll nekünk, akkor érdemes azt többször is viselni".

Middleton 2011-ben házasodott össze Vilmos herceggel. Kifinomult ízlésének hála hamar kivívta a divatrajongók elismerését. A cambridge-i hercegnő ugyanakkor előszeretettel visel egy ruhát többször is, heves vitát kiváltva ezzel a brit médiában arról, hogy a gazdaságos megoldás dicséretre méltó viselkedésnek vagy egyszerű divatbaklövésnek számít-e.

Westwood a vasárnapi bemutatón Julian Assange, a WikiLeaks portál alapítója iránti elkötelezettségének is hangot adott pólójával, amelyen saját arcképe volt látható "Én vagyok Julian Assange" felirattal. A veterán tervező "hősnek" nevezte Assange-ot, és elmondta, hogy háromezer fontot (egymillió forintot) gyűjtött számára a pólók eladásából.

Assange hat hónapja kért és kapott menedékjogot Ecuadortól, de továbbra sem tudja elhagyni a dél-amerikai ország londoni képviseletét, mert Nagy-Britannia minden bizonnyal elfogná az ellene Svédországban nemi erőszak miatt kiadott letartóztatási parancs alapján. Az ausztrál állampolgárságú férfi elsősorban attól tart, hogy Stockholm kiadná őt az Egyesült Államoknak, ahol a titkos diplomáciai és katonai dokumentumok kiszivárogtatások miatt életfogytiglani börtönbüntetés fenyegeti.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.