Vilmos napja van, ezért ma „V” betűvel játszunk.
Ország: Venezuela
"Kis Velence" – legalábbis a legenda azt mondja, hogy Amerigo Vespucci egyik társa, Alonso de Ojeda adta a nevet, amikor a Karib-tenger felől behajóztak a Maracaibo-öbölbe. Az őslakosok vízen úszó kunyhókban laktak, ami a spanyol hódítókat az észak-olasz városra emlékeztette.
Város: Vegas
Bugsy Seagel, a híres gengszter látta a szesztilalom és az első amerikai gengszterkor végét. De látta a jövőt is: a szórakoztatóipar és a szerencsejáték mennyországát. Az előbbi kedvéért Beverly Hillsben töltötte ideje nagy részét, amikor Meyer Lansky, kamaszkori barátja és régi fegyvertársa azt kérte tőle, hogy felügyelje a nevadai Flamingo Hotel építkezési munkáit. Még pontosabban: egy bizonyos William R. Wilkersont felügyelt, akiben az alvilág nem bízott meg. Bár Bugsy először vonakodott, végül mégis elfogadta a munkát, majd beleszeretett a lehetőségbe. Átvette az irányítást, de döntéseinek eredménye a 6 millió dolláros túllépés lett. Ezt a hitelezők nem tűrték.
Fiú/Lány: Victor
Egy győztes Római hadvezér legnagyobb megtiszteltetése a diadalmanet, vagyis a triumphus. A kosztümös filmek szeretik a látványos tömegjelenetet, ahol a parádézó hadvezért az Örök Város köszönti, de ez csupán egyetlen epizódja volt a lakomával és kivégzésekkel megtűzdelt háromnapos ünnepnek.
Titus Flavius császár diadalíve a saját és édesapja, Vespasianus győztes zsidó háborújának diadalmenetéről emlékezik meg. A Palatinus domb mellett találjuk, a Colosseum szomszédságában. Belső oldalán két dombormű mutatja meg, miként hozták el a római katonák a jeruzsálemi Templom kincseit.
Tenger/Föld: Volga
A 20 legnagyobb orosz városból 11 Volga Anyácska mentén nyüzsög. Nem véletlen a szeretetteljes becenév sem, hiszen a középkori betelepülők a termékeny folyómederben találtak otthonra és biztos megélhetésre.
A folyóvölgyben azonban nem csak a gondoskodásról szóló történeteket találjuk meg. A tatár „hajléktalan” szóból származik az orosz „burlak” kifejezés. Azok kapták ezt a nevet, akik nyomorukban hajóvontatással próbálták megkeresni kenyerüket.
Tragédia/komédia: Vámbéry Ármin
A 19. század végével teljes Európa lelkesen eredt az ókori keleti leletek nyomába. A mezopotámiai ásatások és Nagy Sándor útvonala, a magyarok eredete és a közel-keleti rokonok a magyar tudósokat is lázban tartották. Vámbéry nem az íróasztal mögül kutatta a keletet, dervisnek álcázva magát utazta be néha a legnyomorúságosabb körülményeket vállalva a muzulmán országokat. Amikor hazaért, akadémikus társai megtagadták az elsimerést. Azt mondták, itthon volt, és dolgozószobájában álmodta meg a történteket.