2012. január. 24. 10:16 MTI Utolsó frissítés: 2012. január. 24. 10:12 Plázs

"Szmogadó" jöhet a Dolomitokon

A környezetszennyezés korlátozására belépődíj bevezetését tervezi a Dolomitok csúcsaira az olaszországi Bolzano.

Az ötletet a Milánóban elindított szmogellenes forgalomkorlátozás adta. Az észak-olasz nagyváros központjába behajtó járműveknek január 16-tól öt eurós díjat kell fizetni.

Ugyanennyit akar kérni tavasztól Bolzano is a 2758 méter magas Stelvio hegycsúcsára igyekvő autósoktól. A lakókocsik 12,50 eurót, az autóbuszok 25 eurót fizetnének. Sőt Florian Mussner megyei tanácsos egyenesen azt javasolja, hogy később a Dolomitok egészére vezessenek be belépési díjat. 

Az ugyanazokra a hegyekre néző Belluno és Trento azonban nem támogatja a gazdasági válságban tervezett idegenforgalmi korlátozást. Nemet mondanak az olasz természetvédők is, akik szerint a díj fejében szolgáltatást kellene nyújtani: márpedig a Dolomitok lábánál nincsen elegendő parkolóhely, és tömegközlekedési eszköz sem biztosított, amely az autójukat hátrahagyó turistákat felvinné a csúcsokra.

 

hvg360 hvg360 2025. március. 01. 13:00

Miért teszi rosszul, aki most jobban fél a repüléstől?

Az elmúlt hetekben bekövetkezett légi balesetek fényében érthető módon nő azok száma, akik komolyan tartanak a repüléstől. Rosszul teszik, a légi közlekedés a legbiztonságosabb utazási mód, s ahogy telnek az évek, úgy válnak egyre ritkábbá a katasztrófák.