Plázs life-style.hu 2011. július. 11. 10:21

Hogyan kerültek apró emberek az ételbe? - fotók, videók

Az amúgy portré-, riport- és tájfotóiról ismert fiatal, seattle-i fotós szinte életképeket örökített meg Disparity...

Az amúgy portré-, riport- és tájfotóiról ismert fiatal, seattle-i fotós szinte életképeket örökített meg Disparity (Egyenlőtlenség) című sorozatában. Szinte, mert nem gyakran látunk banánon bicikliző vagy brokkolit fűnyíróval nyesegető embert. A gyerekkor tényleg nyomokban felfedezhető Boffoli képein, aki bevallja, hogy a modellvasutazás óta foglalkoztatja a méretek össze nem illése és a méretek közötti különbségek.

Boffoli

A szereplők, akárcsak a jelenetek mindennapi, amerikai figurák: üzletemberek, tűzoltók, farmerek-, meglepő környezetben: nyugdíjas pár sétál a kelkáposztán, méhészek a gofrin, kenusok a tejfolton. 

A képek humoránál már csak az aláírások szellemesebbek- az alkotó bevallása szerint egy jó felirattal előrukkolni legalább olyan nehéz volt. (“Greta és haverjai annyira élvezték a sima utat, hogy megfogadták, ezentúl nem próbálkoznak ananászon biciklizni.”) Inspirációul Walter Martin és Paloma Munoz utazókról szóló képsorozata szolgált, amelyben a művészek hógömbökbe, különös díszletek közé raktak apró figurákat.

Boffoli

Egyszerűnek tűnik a magyarázat, hogy miért éppen ennivalót választott háttérnek: “mert hétköznapi és könnyen érthető”. Akárcsak az üzenet, hogy jobban odafigyeljünk arra, ami körülvesz. Boffoli szerint a legnagyszerűbb dolgok mellett könnyű elsiklani. Az pedig, hogy egy egész mini univerzumot teremtett, majd kedve és szeszélye szerint rendezi, szó szerint isteni érzés.

Boffoli

A csemegeboltokban már meg sem lepődtek, hogy miért kereste a tökéletes alakú brokkolit, és hogy egy különleges külsejű vaníliás csigáért képes volt elmenni egy messzi pékségbe. Péksüteménnyel dolgozni a legjobb - állítja -, mert a végén meg is lehet enni. Hacsak nem szárad ki túlságosan, mert előfordul, hogy huszonötször is neki kell futni, mielőtt úgy sikerül a kép, ahogyan szeretné. A kis figurák ugyanis állandóan lepotyognak, így vagy agavé nektárral rögzíti őket, vagy az ételbe fogpiszkálóval lyukakat szúr, és abba állítja a mini modelleket.

A tanulság tehát adott: mielőtt rászólunk a gyerekre, hogy mit csináljon és mit ne, alaposan gondoljuk meg. Lehet, hogy ezzel keresi majd meg a kenyerét.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.