2011. május. 04. 22:03 life-style.hu Utolsó frissítés: 2011. május. 04. 22:39 Plázs

„Segítség, tetves a gyerekem!”

Akármilyen rosszul hangzik, előfordul. Az első döbbeneten túlesett szülők a tény konstatálása után – jó esetben – azonnali kárelhárításba kezdenek, ami egyrészt a vérszívók elpusztítását, másrészt a csemete óvodai vagy iskolai csoportjának riasztását jelenti.

Rosszabb esetben ez utóbbi elmarad, mivel a szégyen sokszor nagyobb úr a közösségi érzésnél. Pedig a tetvesség nem egyenlő a mosdatlansággal: az apró rovarok bizony nagyon kedvelik a tiszta, frissen mosott hajat is. Tévhit tehát, hogy a fejtetvességet csak a szappant ritkán látott gyerekektől lehet elkapni. A jó körülmények között élő lurkók körülbelül 1-4 százaléka jelenleg is fertőzött, s ez Nyugat-Európában és a tengerentúlon sincs másképp. A tetű nem válogat, egyaránt kedveli a göndör, a sima, a szőke vagy a barna hajat, a különbség talán csak annyi, hogy egy hosszú hajú kislány valószínűleg könnyebben megfertőződhet, mivel az ő haja nagyobb eséllyel ér hozzá a társai hajához. A tetű sem ugrani, sem repülni nem tud, viszont gyorsan mászik, csak ilyen közvetlen érintkezéssel terjed. A játék közben összeérő gyerekfejek, a közösen használt fésű vagy sapka kiváló alkalmak az élősködő terjedésére. Ha érdekli a cikk, kattintson ide!
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.