2011. április. 29. 09:15 Klubrádió Utolsó frissítés: 2011. április. 29. 09:06 Plázs

Senki nem kíváncsi a kétségbeesett rezidensre

Egy fiatal rezidens azt szerette volna, hogy engedjék el a körülbelül húszezer forintos kamarai tagdíját, mert havi 95 ezer forintos kiadásai mellett 115 ezer forintos fizetése van.

Méltányosságot kért az orvosi kamarától egy fiatal rezidens - akinek havi 95 ezer forintos kiadásai mellett 115 ezer forintos fizetése van -, hogy engedjék el a körülbelül húszezer forintos kamarai tagdíját, mely idén júniustól lesz kötelező, mert nem tudja kinyögni.

Fintha Attila a Klubrádió Reggeli gyors című műsorában elmondta: a kamaránál süket fülekre lelt. Ezt követően a honatyákhoz fordult és szeretett volna felszólalni az egészségügyi bizottság ülésén, de nem voltak rá kíváncsiak.

A patológus szakorvosjelölt elmondta, az ő szakterületén nincs hálapénzre lehetőség, mely egyes területekre kumulálódik csak, ezzel együtt hozzátette, a paraszolvencia akkor sem lehetnek kereseti forrásra jogalap, ha más területen dolgozna, mert etikailag elfogadhatatlannak tartja. A Magyar Orvosi Kamara azzal utasította el Fintha Attila kérését, hogy az éves tagdíj 20 400 Ft, ami havonta 1 700 forintot jelent. Ennek felét kell csak fizetnie a rezidenseknek.

Csakhogy Fintha Attila esete erre nem vonatkozik, ugyanis a rezidens az egyetem befejezése után néhány évig kutatással foglalkozott, így a jelenlegi kamarai alapszabály szerint teljes tagdíjat kellene fizetnie, s a napokban kihirdetett rezidens-rendelet sem vonatkozik rá. A kamarai tagdíj minden rezidens számára újabb, váratlan kiadás, s amennyiben ezt nem tudják kifizetni, a működési engedélyüket is visszavonják, s a szakképzést sem tudják befejezni – hívta fel a figyelmet Fintha Attila.

hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?