Plázs life-style.hu 2011. április. 19. 15:05

Még mindig a Burberry és a Louis Vuitton uralja a luxus világát

A 155 éve alapított Burberry kedden megjelent beszámolója szerint a bevétel 390 millió font volt a január-márciusi...

A 155 éve alapított Burberry kedden megjelent beszámolója szerint a bevétel 390 millió font volt a január-márciusi időszakban, ami 33 százalékkal több az egy évvel korábbinál, és meghaladja a Reuters 357 milliós elemzői konszenzusát. 
A márkaboltot Budapesten is üzemeltető társaság az utóbbi időszakban az üzlethálózat fejlesztésére koncentrált. Tavaly júliusban például egyszerre 50 Burberry butikot nyitottak Kínában. A tervek szerint az összesített eladótér az idén világszerte 12-13 százalékkal nő.

burberry.com


A Burberry részvény árfolyama több mint 600 százalékkal emelkedett az utóbbi két és fél évben, miután a társaság a válság hatására jelentősen csökkentette a költségeit, aztán pedig sikerrel kapcsolódott rá a luxusipari konjunktúrára, amit elsősorban a növekvő kínai kereslet indított be. 
A Japánban történt kettős természeti katasztrófa aggodalmat okozott a befektetők körében, mert a távol-keleti ország a luxusipar termékeinek harmadik számú felvevőpiaca. A kedden közölt adatok azonban azt jelezték, hogy a japán válság nem veti vissza az ágazatot és a céget, aminek hatására a Burberry papírja a délelőtti kereskedésben minden korábbi rekordot megdöntött.


Hétfőn ugyancsak a várakozásokat felülmúló első negyedévi eredményekről számolt be az ágazat legnagyobb szereplője, a Louis Vuitton mellett márkák tucatjait - például a TAG Heuer karóra-, a Dior parfüm- és a Dom Pérignon pezsgőmárkát - egyesítő LVMH. A francia csoport bevétele 17 százalékkal 5,25 milliárd euróra emelkedett, míg elemzők 5 milliárdra számítottak. Az üzlet Európában, Amerikában és Ázsiában is jól ment, valamennyi üzletágban százalékosan kétszámjegyű volt a növekedés.
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.