2010. július. 06. 16:07 Medipress Utolsó frissítés: 2010. július. 06. 16:20 Plázs

A pénz valóban nem boldogít

A legújabb felmérések szerint bár a több pénz növelheti az elégedettség érzetét az emberekben, mégsem tesz senkit boldoggá.

A Gallup felmérése során összesen 136 ezer embert kérdeztek meg 132 országból. A résztvevőknek nullától tízig kellett pontozniuk napi élményeiket és boldogságérzetüket. Az eredmények alapján egyértelműen kiderül, hogy a pénzügyek rendezettsége, azaz a rendszeres anyagi bevétel növeli az elégedettség érzését, de mégsem ez tesz egyértelműen boldoggá, hiszen a pozitív érzések inkább olyan dolgokhoz köthetők, mint a családi támogatás, a baráti kapcsolatok rendezettsége és a munkahelyi siker.

"Szinte mindennap feltesszük magunknak a kérdést: vajon boldogabb lennék, ha több pénzem lenne? A mostani kutatás eredményei szerint a válasz eléggé kétséges. Valójában a boldogság attól függ, hogyan tekintünk az életünkre: ha az anyagi biztonság jelenti a boldogságot, akkor igen, a több pénz több örömet okoz, a legtöbb embernél azonban ez máshogy működik" - fogalmazott Ed Diener, az Illinois Egyetem pszichológus professzora.

A pszichológus szerint nem kell, hogy dúskáljunk az anyagi javakban ahhoz, hogy jól érezzük magunkat és pozitív hatások érjenek. Persze az anyagi biztonság jelentős terhet vehet le a vállunkról, de nem kell, hogy a boldogság egyet jelentsen a pénzzel.

Élet+Stílus HVG 2025. április. 04. 20:00

Gulyás Michelle: Egy pszichológiai könyvet írhatnék lassan – Penge podcast Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással

Bárhová megy, a bemutatásánál a nevéhez hozzáragasztják: olimpiai bajnok. Pedig alig volt már hátra egy hónap a párizsi játékok megnyitójáig, amikor eldőlt, hogy a szövetség őt nevezi. Gulyás Michelle meghálálta a bizalmat, a hosszú évek alatt elsajátított mentális technikákat is bevetve, flow állapotban versenyezve győzött az utolsó olyan öttusaversenyen, amelyben még szerepelt a lovaglás. A sportoló a Penge podcastban mindezekről, továbbá a kéretlen kritikák kezeléséről, a nemet mondás nehézségéről és a feladatok sokaságával zsonglőrködésről is mesélt Szilágyi Áronnak és Kenyeres Andrásnak.