2010. május. 25. 14:15 MTI Utolsó frissítés: 2010. május. 25. 14:20 Plázs

A pénz nem boldogít, de segíthet

A pénz nem boldogít, de úgy tűnik, segít a boldogság elérésében - derült ki egy amerikai felmérésből.

A megkérdezett 2755 embernek az egyharmada mondta magát nagyon boldognak, de a jövedelemszinteket tekintve a többet keresők között több volt a magát boldognak valló. Míg az évi 35 ezer dolláros - 6,3 millió forintos - jövedelműeknek a 28 százaléka boldog, addig az évi a 75 ezret keresőknek már a 38 százaléka. 

Kiderült, hogy a feleségek boldogabbak az egyedülálló nőknél és a férfiaknál. Ugyancsak jobb a közérzetük azoknak, akik megvitatják a komoly híreket, mint azoké, akik a rossz hírekről inkább nem beszélgetnek.     

Az idei 33 százalékos boldogsághányad 2 százalékkal alacsonyabb a tavalyi felmérés eredményénél. Tavalyelőtt szintén 35 százalékos volt a mutató. A felmérését a Harris Poll cég végezte interneten keresztül. 

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.