A decembere tervezett megnyitó előtt néztünk körül a Pest északi...
A decembere tervezett megnyitó előtt néztünk körül a Pest északi szélén, a nemrég átadott Megyeri-híd szomszédságában felépült látványosságban. Látogatásunk idején még az utolsó simításokat végezték a Ramada Resort - Aquaworld Budapest komplexumon, így azt csak kísérővel tudtuk végigjárni.
A nézelődést a négycsillagos szállodában kezdtük, amelynek kupolával fedett pihenő medencéjébe már meg is mártózhattunk volna. A nagy medencén kívül a 309 szoba, a két elnöki lakosztály és a családosoknak szánt külön épületegyüttesben található apartmanok vendégei spa-, wellness- és fitneszközpontban kapcsolódhatnak ki. Ezeknek a felszerelésén még sokan szorgoskodtak, de kedves kísérőnk megnyugtatott, a december 5.-re tervezett megnyitóra minden a helyén lesz.
Néhány, még be nem szerelt masszírozó kád kikerülése után jutottunk el a megnyugtató, meleg színekre festett Oriental Spa-hoz. Talán a mesékben Aladdin járhatott ilyen termekben. Az illúzió annyira tökéletes, hogy minden pillanatban azt vártuk, Sheherezade is felbukkan valamelyik keleti fafaragással díszített ablak mögött. Ezek után elérkeztünk a mandala-medencéhez. A "mandala" szó a szanszkrit nyelvből ered és szent vagy mágikus kört jelent, ami esetünkben a medence formájában, díszítésében és még a világító csillárokban is visszaköszönt. A hely már most is különös nyugalmat árasztott, igaz ez nyüzsgő vendégek nélkül azért jóval könnyebb. A szaunavilág elnevezésű együttesben még hiányzott néhány fal, ami később majd elválasztja egymástól a szauna és a gőzkamra naturista és fürdőruhás vendégeit.
Utunkat lifttel folytattuk a hetedik emeletre, ahol már megnézhettünk néhány teljesen berendezett vendégszobát. Félkész állapotában a lift is lehetne az élménypark része, mert először ellenkező irányba indult el, majd véletlenszerűen megállt több emeleten és az ajtaját nyitogatta, mintha be akarná mutatni az épület minden szintjét. Kísérőnk elmondása szerint, a szobák berendezése gyakorlatilag egyforma, csak az alapterületükben különböznek. A szobák meleg színei és a különleges világító falak egyébként békét és nyugalmat sugároznak, nem nagyon tudtunk mibe belekötni itt sem. A szálloda legfelső, nyolcadik emeletére már gyalog mentünk fel, miközben folyamatosan hallottuk az önálló életre kelt lift csilingelését.
Igaz, hogy jobb lett volna napsütésben körülnézni, de a csepegő eső mellett is csodálatos volt dél felé Budapest, észak-nyugat felé pedig a Duna és a hegyek panorámája. Ezen a szinten több konferencia terem is található, a legnagyobb akár 550 fő befogadására is alkalmas. A magasból jól meg tudtuk nézni sétánk következő állomását, az Aquaworld-öt is.
A földszintre visszatérve, a még kartonpapírokkal leterített előtéren és egy fedett átjárón keresztül jutottunk át az élményfürdőbe. Ennek hatalmas, az esztergomi bazilikánál kétszer nagyobb kupolája alatt egy Angkor-romtemplomot idéző építmény két tornya magasodik. Kíváncsiak voltunk, hogy a most kellemes hőmérsékletet hogyan fogják a kánikulai napokon is biztosítani. Ennek titka a kupola felépítésében és anyagában rejlik. A 72 méter átmérőjű kupolát 40 méter hosszú fa bordák tartják. A borítás a pekingi olimpiai úszóstadionhoz hasonló. A három rétegű speciális teflon fólia tökéletesen átengedi a fényt, de megszűri az UV-sugarakat. A rétegek között az időjárási viszonyokhoz igazodó, érzékelők adatai alapján vezérelt rendszer keringeti a változó nyomású levegőt.
Ha a szálloda egyes részei a mesés keletet idézték, itt a fürdőben a trópusi dzsungel hangulata elevenedik meg. Kristálytiszta, valószínűtlenül kék medencék és folyók, buja növényzet, ősi szobrok és tornyok között bolyongtunk. Az építkezés miatt még nem lehetett minden részt megközelíteni, de fel tudtunk mászni a romtemplom tornyába és - erősen kapaszkodva a kötélkorlátba - átmentünk a függőhídon is. Itt nem annyira a magasság, mint inkább az átjáró kilengése okozhat gondot az ijedősebbeknek. Persze a romok és a híd izgalmait megnyitás után vélhetően az is fokozni fogja, hogy a most száraz utakon folyni fog a víz a medencékből és csúszdákból kimászó látogatóktól, akik többek között 17 medence, 6 óriás és 5 kisebb csúszda, hegyi folyó és 3 méteres ugrótorony közül válogathatnak. A csúszdák összes hossza eléri az 1 kilométert, a legnagyobb 17 méter magasról indul. A kanyargó, zárt csövű csúszdák egy külön toronyból indulnak és a nagy kupola alatti medencébe érkeznek. A csúszdákat és a medencéket csaknem 800 méter mélyről nyert karsztvízzel táplálják, ennek 37 fokos hőmérséklete ideális a vízi élményekhez.
Akik nemcsak vidámságra, hanem komolyabb sportolásra is vágynak, azoknak 25 méteres úszómedence és szörf medence is a rendelkezésére áll. Ebben akár saját deszkával is lehet szörfözni. Ilyen medence mindössze három található Európában, így várhatóan nemzetközi versenyeket is fognak rendezni benne. Körutunk végén még gyorsan megnéztük, milyen lesz az Aquaworld szabadtéri része. Itt még sok minden hiányzik, de a medencék már készen vannak és a napozóterületek, játszóterek körvonalai is látszanak. Az eredetileg idén nyárra tervezett átadás csúszása miatt, most a következő nyári szezonig még van egy pár hónap, hogy a fürdőnek ez a része is teljes pompájában fogadja a látogatókat. Már csak egyetlen kérdésünk maradt: mindez elérhető lesz-e a hazai turisták, nyaralók pénztárcájával is?
A belépőjegy árak napszaktól és a hét napjai szerint változnak. Az élményfürdőbe a legolcsóbb jegyet (2025 forint) a hétköznap este 18 és 22 óra között odalátogató diákok és nyugdíjasok vásárolhatják meg. Legdrágábban (6900 forint) azok a felnőttek szórakozhatnak, akik hétvégén reggeltől estig maradnak. Az üzemeletetők azokra is gondoltak, akik csak a reggeli úszásukhoz szeretnék igénybe venni a 25 méteres medencét, nekik reggel 6 és fél 10 között 1500 forintot kell fizetni. Hogy ez ezekért a szolgáltatásokért sok, vagy kevés, azt már mindenki maga döntse el.
-GYL-