A reptéri műanyag tasakAz utasok nagy része ellenszenvvel viseltetik a repülőtereken...
A reptéri műanyag tasak
Az utasok nagy része ellenszenvvel viseltetik a repülőtereken kötelezően előírt kis, átlátszó műanyag tasakkal szemben, amelyben meghatározott mennyiségű és fajtájú folyadékokat vihetünk magunkkal a gépre kis műanyag üvegekben. Mivel személyenként csupán egy tasakot szabad felvinni, helytakarékosságból célszerű kettő az egyben típusú folyadékokat csomagolnunk, például sampon és kondícionáló egyben, vagy arckrém és fényvédőkrém egyben. A flakonokból préseljük ki a levegőt, majd szorosan csavarjuk rá a kupakot, ami megakadályozza, hogy a folyadék szivárgását repülés alatt.
Az 55 cm-es guruló bőrönd
Az egyik legkedveltebb táskafajta, amibe akár három hétre elegendő ruhát is belepakolhatunk, ha hajlandóak vagyunk egynél többször is felvenni ugyanazt a ruhadarabot. Célszerű tehát olyan ruhadarabokat csomagolni, amelyek egymással jól variálhatók, mert a bőrönd sajnos nem akkora, mint az otthoni ruhásszekrényünk, nincs túl sok hely benne. A legjobb döntés, ha sötét színű kosztümöt/öltönyt viselünk üzleti utakon különböző nyakkendőkkel és ingekkel/blúzokkal.
Az öltöny becsomagolása
Rövidebb utakon a repülőút közben viselhetjük öltönyünk zakóját, mert a gyűrődések gyorsan eltűnnek róla, ha következő éjszaka beakasztjuk a szekrénybe. Ha azonban hosszabb útra készülünk, több öltönyt is vinnünk kell magunkkal, s elkerülhetetlen a csomagolás.
1. lépés: Helyezzük a zakót a bőröndbe úgy, hogy az alsó része kilógjon a táskából. Simítsuk ki a gyűrődéseket, majd hajtsuk keresztbe az ujjakat, mintha összefonnánk magunk előtt karunkat. Ezután tegyük rá a nadrágot, amelynek szintén hagyjuk kint a szárát.
2. lépés: Erre pakoljuk rá a többi holminkat, egyik réteget, a másik után.
3. lépés: Most már ráhajthatjuk a nadrág és a zakó alsó részét az így képzett kis csomagra. Ez a módszer megakadályozza, hogy öltönyünk meggyűrődjön.
Hasznos kellékek
Ajánlatos magunkkal vinni egy összehajtható ingtartót. E kicsi, rugalmas nejlon táskák megakadályozzák az ingek gyűrődését. Az apróbb tárgyak számára vigyünk egy kisebb méretű táskát. E kis táskák olyanok, mint a fekete lyuk, amelyben mindent el lehet tüntetni. A reptéri ellenőrzésnél is jó szolgálatot tehet, mivel a biztonságiaknak nem kell a nagyobb utazó táskát feltúrni.
Ruháink anyaga és minősége
Üzleti utak során bizonyos anyagokat – például lenvászonból készült holmikat – nem célszerű viselni, mivel gyűrődnek. A legjobb választás a könnyű gyapjú, amely egyre népszerűbb az üzletemberek körében, de a gyűrődésmentes pamut is bölcs választás. Manapság bizonyos áruházak már piacra dobtak olyan ruhákat is, amelyeket kifejezetten üzletembereknek ajánlanak. Igaz, hogy ezekben valóban kényelmes és biztonságos az utazás, a stílusról és eleganciáról azonban jobb, ha elfelejtkezünk.
A táska kiválasztása
Pakolás közben tartsuk szem előtt a táska súlyát, ugyanis minél könnyebb a bőrönd, annál egyszerűbben tudjuk elhelyezni a repülőn a kalaptartóban. E fontos szempont miatt gyakran ki kell zárnunk néhány jónevű márkát, mivel ezek táskái üresen is túl nehezek. Fontos, hogy a táska jó minőségű és könnyen kezelhető legyen, mert gyakran magunkkal kell vinnünk az irodába is.
Bátran próbáljuk ki a táskát az üzletben vásárlás előtt. Rakjunk bele nehezebb tárgyakat – ha erre lehetőségünk van -, és tegyünk néhány lépést, miközben magunk után húzzuk. A legjobb választás a négy kerekű bőrönd, amely leveszi a súlyt a karokról, néha azonban hajlamos magától elgurulni.