2008. augusztus. 12. 05:22 MTI Utolsó frissítés: 2008. augusztus. 12. 05:59 Olimpia

Cseh Laci döntős 200 méter pillangón

Saját futamában harmadikként végzett, és negyedik legjobb idővel döntőbe jutott Cseh László 200 méteres pillangóúszásban a pekingi olimpián.


A magyar kiválóság 1:54.35 perc alatt - a hétfői, 1:54.48-as országos csúcsát tovább javítva - teljesítette a keddi elődöntős próbát és a negyedik legjobb idővel került a nyolc közé.

"Kicsit jobb időre számítottam, de még érződött a mozgásomon a tegnap esti teljesítmény, meg délelőtt nem lehet annyira jót úszni  - mondta a Kőbánya SC világ- és Európa-bajnoka. - A holnapi döntőben mostani időmet szeretném megjavítani, majd kiderül, az mire lesz elég. Természetesen örülnék egy éremnek."

Michael Phelps ezúttal is megnyerte futamát, és favoritja a döntőnek.

hvg360 Szentirmai Áron 2025. május. 10. 10:00

Lesből támadó halál – megedzhetjük-e a szívünket, amikor sportolunk?

Az elmúlt években drasztikusan visszaszorult a sportolás közben bekövetkező szívhalál, miközben évtizedek óta stagnál a hirtelen szívleállás gyakorisága. Minek köszönhető ez a fordulat? Mekkora terhelést jelent a sportolás a szívnek, edzhetjük-e a vért pumpáló szervet, és miért gyakoribb a hirtelen szívleállás az amatőr sportolók körében? Hogyan sportoljunk, ha szívproblémáink vannak, kockázatos-e kávét inni edzés előtt? Három kardiológussal beszélgettünk.