2003. november. 06. 19:23 hvg.hu Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 non-base

Az "alternatívok" szerint az új elektronikus hírközlési törvény nem csökkenti az árakat

Az új Elektronikus Hírközlési Törvény (EHT) tervezete alapján az előfizetők és alternatív szolgáltatók a jövőben sem tudnak fellépni az indokolatlanul magas árak ellen, és az előfizetők jelentős részének sem lesz valódi lehetősége másik szolgáltatót választani – áll az Alternatív Távközlési Szolgáltatók Egyesületének (ATSzE) csütörtökön kiadott közleményében.

A többek között az Antenna Hungáriát, az EuroWebet, a GTS-Datanetet, a PanTelt és a UPC-t tömörítő érdekképviselet úgy véli, a parlamenti vita előtt álló tervezet jelenlegi formájában nem váltja be az előzetes reményeket: a kormányzati és szakminisztériumi ígéretek ellenére a jövőben nem várható az árak csökkenése, továbbra sem valósul meg a szabad szolgáltatóválasztás, az internet széles körű elterjedését segítő törvényi intézkedések pedig csak legkorábban az elfogadást követő kilencedik hónapban fejthetik ki hatásukat. Az ATSzE szerint a korábban az egyesület által is véleményezett tervezetbe augusztus óta számos olyan radikális változtatás került be, amelyhez a szakmának nem volt lehetősége hozzászólni. Az új tervezet az alternatívok szerint konzerválja a jelenlegi helyzetet, és számos ponton ellentétes az Európai Unió joggyakorlatával.
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.