2003. július. 01. 16:33 hvg.hu Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 non-base

Elindult a Sulinet Expressz program

Átadta a Sulinet Expressz programban vásárolt első számítógépet Magyar Bálint oktatási miniszter kedden egy fővárosi bevásárlóközpontban. Az akcióval évente 60 ezer forintot írhatnak le adójukból azok a pedagógusok, oktatók, hallgatók és szülők, akik számítógépet, informatikai eszközöket vásárolnak, bérelnek vagy lízingelnek.

Az akciókba bekapcsolódók 2200 típusból válogathatnak, s a hét második felében várhatóan az 1500 elárusítóhely felében kaphatók lesznek az eszközök - közölte Magyar Bálint. Ezek listájáról az ado.sulinet.hu címen tájékozódhatnak az érdeklődők. Október 31-ig, a kiadott diákigazolványok érvényességének lejártáig azok a hallgatók is bekapcsolódhatnak az akcióba, akik idén fejezik be tanulmányaikat, s eddig az időpontig az idén végzős középiskolások szülei is részt vehetnek a programban. A program késlekedésének okáról Magyar azt mondta: olyan monitoring rendszert állítottak fel, amely többek között megakadályozza, hogy esetlegesen fiktív vásárlással lehessen adót levonni.
Eddig 32 céggel kötöttek szerződést, és a többi nyertes vállalattal is folyamatban van a megállapodások aláírása - mondta Borbola István, az akciót irányító Educatio Kht. ügyvezető igazgatója. A számítástechnikai eszközök beszerzéséhez a Kereskedelmi és Hitelbank Rt. és a Postabank is különböző konstrukciókat dolgozott ki - tájékoztattak a pénzintézetek képviselői. Az egyik megoldás lényege, hogy egy bérleti szerződés keretében az évi 60 ezer forintos adókedvezmény többször, de maximum három alkalommal is igényelhető, így a bérlő akár 180 ezer forinttal olcsóbban juthat hozzá az eszközökhöz.(MTI)
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 12. 19:30

„Itt az alkalmazottak mind gyerekek” – nincs olyan, hogy etikus családi influenszer

Shari 100 dollárt kapott a szüleitől, ha hajlandó volt lefilmezni egy különösen kínos pillanatát. Később kiderült, hogy hívő mormon édesanyja, a milliók által követett influenszer válogatott módszerekkel kínozta a lány kis testvéreit. Egyre több család enged bepillantást az életébe a YouTube-on, az Instagramon és a TikTokon, és még ha a nyilvánosságra vágyó szülők nem is bántalmazók, az anyagilag igen kecsegtető influenszerkedés aligha működhet úgy, hogy a gyerekek érdekei ne sérüljenek. Mit tegyen, aki etikusan szeretné megosztani családi örömeit?