2002. december. 28. 09:00 hvg.hu Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 non-base

Újabb amerikai erők indulnak a Perzsa-öböl térségébe

Jelentős szárazföldi erők, harci repülőgépek és logisztikai támogatás telepítését rendelte el Donald Rumsfeld amerikai védelmi miniszter a Perzsa-öbölbe. Ez jelentheti az Irak elleni háborús készülődés utolsó szakaszát - állítja szombati számában a Washington Post.

Gépesített gyalogsági csapatokról, légi utánpótlási egységekről, orvosi felszerelésekről van szó, amelyeket az elkövetkező hetekben küldik Kuvaitba, Katarba, Bahreinba és más öböl menti államokba - állítja egy magas rangú katonai felelősre hivatkozva a lap.
   

Kereskedjen ezzel a hírrel a Hírbörzén!
Az USA még március előtt háborút indít Irak ellen?
A meg nem nevezett tiszt szerint átfogó telepítésről van szó, amelynek keretében "mindenből küldenek egy kicsit", a térségbe vezényelt katonák számát nem árulta el. A Comfort nevű 272 méteres kórházhajónak, amely vegyi és biológiai fegyverekkel megtámadott katonák kezelésére is alkalmas, már hétfőn útnak kell indulnia.
A Washington Post adatai szerint jelenleg 60 ezer amerikai katona állomásozik a térségben, továbbá 400 repülőgép Törökországban, Kuvaitban, Katarban, Szaúd-Arábiában, Ománban és Bahreinben. A Pentagon az elmúlt napokban további 50 ezer szárazföldi katonát értesített arról, hogy 2003 elején esetleg a Perzsa-öböl térségébe kell mennie.
Az amerikai erők telepítése az öbölbe hivatalos indoklás szerint azt a célt szolgálja, hogy "segítse a diplomáciai folyamatot és lecsökkentse az időt az elnök döntése és a hadműveletek megindítása között". Az amerikai lap szerint ezúttal a jelenleg a térségbe telepített amerikai haderő nagysága nem éri el az 1991-es Öböl-háborúban bevetett félmilliós létszámot. (MTI)

hvg360 Balla István - Nemes Nikolett 2025. január. 12. 19:30

„Nem szólhat minden videó az orális nyalókendőről” – interjú a Nődokikkal, a TikTok orvos sztárjaival

Elsősorban orvosnak tartják magukat, de szabadidejükben tulajdonképpen megújították a tudományos ismeretterjesztést, amikor pár perces TikTok-videókban magyaráznak el bonyolult nőgyógyászati témákat. A „Nődokikat”, azaz Baradács Istvánt, Czébely-Lénárt Andrást és Csirzó Ádámot kérdeztük a videókról, a tabukról és az orális nyalókendőről.