A kamu halálhírek terjedése nem új, és nem is netes jelenség
A Michael Jackson halála után elindult halálhírdömpinget több újságban is internetes őrületként mutatták be. A Museum of Hoaxes szerint azonban a jelenség egyáltalán nem új - adja hírül az Urbanlegends.hu legendavadász blog.
Michael Jackson és Farrah Fawcett halála után ellepték a netet a más zenész- és színészsztárok halálhíréről beszámoló, hamis tudósítások. Rémhírek áldozatául esett a múlt hét óta Britney Spears, Natalie Portman, Rick Astley és George Clooney is. A média azóta ujjal mutogat az internetre, azon belül is a legújabb üdvöskére, a twitterre, miközben hasonló esetek már a múltban is megestek. További részletek az Urbanlegends.hu-n.
Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.