Vállalkozás hvg.hu 2024. november. 02. 08:48

Létezik egy repülőtér, ahol még soha poggyász nem veszett el

A japán Kanszai repülőtéren még a bőröndök fogantyúját is a megfelelő irányba fordítják, egyes poggyászokat pedig személyesen adnak át.

Az Oszakai-öbölben található Kanszai nemzetközi repülőtér három évtizedes működése alatt nem fordult még elő, hogy csomag elveszett volna. A kiváló eredménybe nem számolják bele azt, amikor egy másik reptér dolgozói hibája miatt alakul ki kavarodás.

A több megyét is kiszolgáló japán légikikötő soha nem veszített el bőröndöt, golfütőt, babakocsit vagy bármi mást. Az ott dolgozók ezt szerényen veszik tudomásul: „mi csak követjük a szabályokat, és tesszük, amit tennünk kell” – mondta az AFP-nek Csujosi Habuta, a Kanszai egyik kiszolgáló cégének felügyelője.

Nincs különleges képzés a reptéren dolgozóknak, akik így is mindenre odafigyelnek: azért, hogy elkerüljék a bőröndök sérüléseit, a fogantyúkat olyan irányba igazítják, hogy az utasok könnyen felvehessék azokat a szalagról, ahova már a járat érkezését követően 15 percen belül felkerülnek a csomagok. A törékeny tárgyakat, babakocsikat, szörfdeszkákat, síléceket közvetlenül az utasok kezébe adják – mondja Habuta, aki munkatársaival naponta 3000 csomagot kezel.

Japán egyik legforgalmasabb nemzetközi repülőterét áprilisban a SKYTRAX brit székhelyű, repülőterek értékelésével foglalkozó szervezet a világ legjobb poggyászokkal tevékenykedő repülőtérének minősítette.

„A Kanszai repülőtéren mindenki büszke erre a teljesítményre” – mondta az AFP-nek Benoit Rulleau a repülőtér társ-vezérigazgatója. Rulleau elismerte, hogy egy olyan repülőtéren, mint a Kanszai, ahol viszonylag kevés átszálló utas fordul meg, könnyebb elérni a nulla százalékos elveszettpoggyász-rátát. Hozzátette azonban, hogy az eredmény a személyzet hihetetlen odaadását tükrözi.

100 nagy repülőtérből 25-öt elmoshat a Föld színéről az időjárás, és ezt magunknak köszönhetjük

A globális felmelegedés veszélybe sodorhatja a legforgalmasabb repülőterek negyedét. Az extrém időjárás és a tengerszint emelkedése néhány évtizeden belül szó szerint elmoshatja őket a Föld színéről.