Már korábban is csak hitelből tudott működni a nagyatádi cérnagyár, most egyre komolyabbnak tűnik a baj.
Kényszerpihenőre küldték augusztus közepén a nagyatádi cérnagyár dolgozóit, az augusztus végén lejáró szerződéseket nem hosszabbították meg, a cég vezetői pedig nem mondanak semmit arról, hogy mi igaz a pletykákból, amelyek szerint bezárhat a gyár – írta meg az Atádhír. A dolgozók közül többen jelezték, hogy az augusztusi munkáért járó fizetésüket nem kapták meg a szeptember 10-i határidőig. Augusztus végén már terjedtek olyan híresztelések, hogy végleg bezárhatják a gyárat, azokból egyelőre nem lett semmi, de még nem tudni, hogy újraindulhat-e valaha is a munka.
A mintegy 9500 lakosú városban kétszázan dolgoznak a gyárban, a helyiadó-bevétel 10-15 százaléka esne ki, ha a cég bedőlne.
A G7, amely a helyi portál cikkét követően utánanézett az eseményeknek, arról írt: az 1920-as években alapított, 2015 óta német tulajdonban és MEZ Crafts Hungary néven működő gyár egészen 2022-ig úgy volt nyereséges, hogy csak hitelekkel tudta biztosítani a fizetőképességét. Aztán 2023-ban jött egy gyengébb év, egymilliárd forintnál nagyobb veszteséggel, így hirtelen sokat romlott a helyzet. A fizetések akkor még nem késtek, és az adót is be tudták fizetni tavaly, de 2023 végén már arra volt szükség, hogy az áramszolgáltatóval megegyezzenek a tartozás átütemezéséről, és tárgyaltak ugyanerről a gázszolgáltatóval is.
A cég nemrég kapott új ügyvezetőket: a korábbi irányítók közül az egyik még áprilisban lemondott, a másikat pedig az előző hét végén hívta vissza a tulajdonos.
Képünk illusztráció.