A kormány 12. alkalommal hirdette meg a programot 3,8 milliárd forintos keretösszegből, amelyhez a megyék további 500 millió forintot tettek.
A július 1. és augusztus 31. között futó programba 16–25 év közötti, nappali tagozaton tanuló, munkaviszonyban éppen nem álló, vállalkozási jogviszonnyal sem rendelkező diákok jelentkezhetnek. A támogatásokat önkormányzatok és a mezőgazdaságban, turizmusban, vendéglátásban, erdőgazdálkodásban működő vállalkozások hívhatják le. A teljes keretösszeg 3,8 milliárd forint, amelyet a megyék összesen további félmilliárd forinttal megemeltek – mondta Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár.
A cégeknél legfeljebb napi 8 órás foglalkoztatás támogatható, a program a munkabér összegének háromnegyedét vállalja át. A támogatás megállapítása során teljes munkaidős havi munkabérként a szakképzettséget igénylő munkakör esetében személyenként havi 326 000 forint személyenként, szakképzettséget nem igénylő munkakör esetében pedig 266 800 forint vehető figyelembe, a napi 8 óránál rövidebb munkaidőben történő foglalkoztatás esetén a támogatási összeg arányosan csökken.
A legtöbb kérelem – a korábbi évekhez hasonlóan – továbbra is Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár Bereg és Baranya vármegyékből érkezett be. A diákok 80 százalékát az önkormányzati pillérben foglalkoztatják, emellett jelentős az igény a turizmus, vendéglátás területén is, itt közel négyezer diák foglalkoztatására nyújtottak be kérelmet, ami a teljes igény 17 százaléka. A mezőgazdaság területén is több mint félezer diák foglalkoztatására érkezett be kérelem.