Vállalkozás hvg.hu 2024. április. 09. 10:14

Reagált a Csíki Sör, miután lecserélték a DAC-stadionjában: lehet, hogy nem az ő sörünket kóstolták a fanyalgó szurkolók

A cég szerint elképzelhető, hogy félreértés történhetett.

Ahogy hétfőn arról a hvg.hu is beszámolt, a Dunaszerdahely a Zólyombrézó elleni, hazai meccs előtt tartott sörkóstolót a szurkolóknak, akik hörpölés után megszavazták, hogy a kipróbált öt márka közül melyiké legyen a jövő.

A teszten a Csíki Sör mellett a Staropramen, a Budvar, a Gambrinus és a Kaltenecker termékét lehetett kipróbálni, a kemény mag „túlnyomó többsége” pedig úgy találta, hogy a Csíki Sör „ihatatlan” volt. A nyertes végül a cseh Gambrinus lett, ami azt is jelenti, hogy a jövőben ilyen sört csapolhatnak a DAC-stadion büféiben.

A hír megjelenése után reagált a Csíki sör. Mint írják, a DAC-tól a manufaktúrájukból közel egy éve, 2023 júliusában rendeltek utoljára terméket, csupán 12 hordó Csíki Krém sört, és miután ennek a szavatossági ideje nem több mint 6 hónap, így a Csíki szerint ez nem lehetett az ő sörük. Azzal érveltek, hogy

valószínűleg félreértés van a rendszerben, és nem a mi termékünket kóstolhatták a kedves szurkolók Csíki Sör néven.

Ezek után arról is írnak, hogy máskor is tapasztaltak már olyan visszaélést, amikor „egyes forgalmazók/viszonteladók/partnerek Csíki Sör néven értékesítették más sörgyártók termékeit”. Soraikat azzal zárják, hogy remélik, ez esetben nem erről volt szó.

A DAC holnapján egyébként nem szerepel, hogy csapolt vagy üveges sört lehetett-e kóstolni.

hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.