Vállalkozás hvg.hu 2024. március. 06. 09:54

Egyedüli tulajdonos lesz a Richter két német vállalatban

Az egyik cég gyártja a Richter biotechnológiai üzletágának fő termékét.

A Richter 100 százalékos tulajdonos lesz a németországi Richter-Helm BioTec (RHT) és a Richter-Helm BioLogics (RHB) vegyesvállalatokban, miután több mint 112 millió euróért kivásárolja a HELM részesedéseit – közölte a vállalat.

A megállapodás alapján a Richter az RHB vállalatban meglévő 30 százalékos HELM részesedéséért 40,6 millió euró, az RHT-ben lévő 50 százalékért pedig 71,8 millió euró vételárat fog kifizetni. A vételárak kifizetése a tranzakció zárásakor esedékes, ami a német és a magyar versenyhivatalok engedélyének, illetve a szerződésben rögzített egyéb feltételeknek a függvénye. A 71,8 millió euró összegen túlmenően a Richter 2025 és 2029 között további kifizetéseket fog teljesíteni az RHT-re vonatkozóan, ez utóbbi teljesítményétől függően.

Az RHT tulajdonában van a teriparatide bioszimiláris eszköz, amely világszerte számos licencpartnerrel rendelkezik, ideértve a STADA-t, a Daewont, a Mochidát és magát a Richtert is. A Terrosa jelenleg a Richter biotechnológiai üzletágának fő terméke, amely 2023. évben 56,8 millió euró árbevételt ért el. A teriparatide globális árbevétele, amit az RHT valamennyi licencbevevője együtt ért el 2023-ban, megközelítette a 125 millió eurót.

Az RHB egy észak-németországi központú, a mikrobiológiai bérgyártás és -fejlesztés területén vezető három telephellyel rendelkező vállalat, amelyben várhatóan 2024-ben befejeződik egy nagyszabású, 100 millió euró értékű, jelentős kapacitás bővítő beruházás – áll a közleményben.

hvg360 Matalin Dóra 2025. március. 30. 19:30

Gyötrődnek a kiskamaszokat nevelő szülők, de kicsit túl hamar feladják

Képben kell lenni, különben az internet lesz a gyerekünk felvilágosítója, szülőként igenis referenciapontnak kell maradni számukra – mondja Szél Dávid pszichológus, aki a Kamaszok című Netflix-sorozat óriási visszhangja kapcsán beszélt az influenszerek hatásáról a gyerekekre. Hogyan terjed az internetes nőgyűlölet, és miért fontos, hogy egy apuka megszeresse a Ninjagót? Mit tegyünk, ha elzárkózik a gyerek? Hogyan reagálják le eltérően a fiúk és a lányok a neten felszedett öngyűlöletet?