Az alkoholt szinte mindenhol lopják.
Az élelmiszerárak növekedésével a bolti lopások száma is megemelkedett Magyarországon – írja az RTL a nagy áruházláncok tapasztalatai alapján.
A Tescónál a húsfélék, ezek közül is a csirkemellfilé, a sertéscomb, a sertéskaraj, a csemege termékek, főleg szalámik, valamint a sajtok, az alkohol, a pisztácia, az édesség, a ruhák és a barkácstermékek is a legtöbbször ellopott tételek listáján szerepelnek.
A Sparnál az égetett szeszek, az édességek és a vegyi áruk tartoznak a lopásérzékenyebb termékek kategóriájába, a Lidlnél pedig a prémium márkatermékeket és az szeszes italokat lopják leginkább.
Az összefoglaló szerint a Pennynél és a CBA-nál is több lopás történt az elmúlt időszakban. Egyedül az Auchan számolt be arról, hogy 2022 óta nem nőtt a lopások száma. Az RTL a Reált és az Aldit is megkereste, de ők nem nyilatkoztak.
Az áruházláncok a lopások ellen jellemzően biztonsági őrrel, elektromos áruvédelmi rendszerrel és kamerákkal védekeznek.
Jelentősen nőtt a bolti lopások száma, mióta elszálltak az árak
A magas infláció mindenkit érint, a romló kilátások miatt pedig egészen extrém helyzetekkel szembesülhetünk: Nyugat-Európában megnőtt az élelmiszerlopások száma, így már egyes alapvető élelmiszerekre is biztonsági címkéket helyeznek. A hvg.hu utánajárt annak, hogy itthon is ennyire rossz-e a helyzet?
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.