Sokáig büszkélkedett a Magyar Telekom azzal, hogy a tesztprogramban részt vevők szeretik a négynapos munkahetet, most azonban úgy döntöttek, mégsem vezetik be, mert nem találták elég hatékonynak.
Lezárja a Magyar Telekom a négynapos munkahét tesztprogramját – jelentette be a cég. Mint írták, a 2022 nyara óta működő tesztprogramban arra jutottak, hogy „a négynapos modell nem alkalmazható egységesen minden munkatársra”, és „többségük munkája jellege vagy élethelyzete miatt nem tudott ebben a modellben kellő hatékonysággal dolgozni”. Azt is hozzáteszi a cég közleménye, hogy „a vegyes munkarenddel működő csapatok összehangolása hosszú távon szintén kihívásokat jelentett”. Így aztán február 29-én vége lesz a projektnek.
Pedig korábban azzal büszkélkedett a Telekom, hogy népszerű az ötlet a tesztelők között. Hónapokkal az után, hogy elindították a projektet, arról írtak, hogy a három egybefüggő szabadnap kiegyensúlyozottabbá teszi a dolgozóikat, és utána nagyobb hatékonysággal tudnak teljesíteni a munkahelyükön. Néhány további hónappal később pedig azt is közölték, hogy a programban részt vevők „92 százaléka érezte úgy, hogy a munkája mellett elegendő ideje jut a magánéletre, és a pilot időszak végén 90 százalék válaszolta azt, hogy szívesen folytatná a 4 napos munkahétben való munkát”.
Arról, hogy a négynapos munkahét milyen tapasztalatokkal jár, itt írtunk bővebben, ebben a cikkünkben megszólalt a Magyar Telekom is, akkor még dicsérve a teszteredményeket:
Működik-e a négynapos munkahét? Magyarországi dolgozókat kérdeztünk tapasztalataikról
Az elmúlt években Európában és a tengerentúlon is vállalatok tucatjai kísérleteztek a négynapos munkahét bevezetésével. Magyarországon többek közt a Magyar Telekom és a Libri-Bookline már kipróbálta azt. Arról, hogy mennyire vált be, a vállalatokat, és négy napot dolgozó munkavállalókat kérdeztünk.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.