Kinek autószalonja, kinek selyemkendőboltja, kinek gyógyszer-, kinek guminagykereskedő cége van, és persze vannak az ingatlanosok.
Gumikereskedelem, autószalon és haltáp, többek között ezek forgalmazásával is foglalkoznak a parlamenti képviselők, derül ki az Mfor.hu összeállításából. A lap a vagyonnyilatkozatok alapján szedte össze azokat a képviselőket, akiknek konkrét gazdasági tevékenységet folytató cégek tulajdonosai, összesen 49-et találtak.
A fideszes Bánki Erik az egyik nagypályás cégekben, négy vállalkozással, amik közül két újonnan alapított is van, az egyik például a Pannon PR 2020 Kft., amenyek fő tevékenységi köre az “egyéb termelési célú termék nagykereskedelme”, amibe beletartozik például a gumi-, az ipari felhasználású textilszál, a textilipari rostanyag vagy épp a drágakövek nagykereskedelme. A szintén kormánypárti Pest Imre három céggel bír, az egyik például a gyógyszerkereskedő Interplasma Kft.
Lázár János építési és közlekedési miniszternek 10 százalékos tulajdonrésze a van a Divatcsarnok Projekt Zrt.-ben, amelyet az egykori Divatcsarnok Andrássy úti épületének megszerzésére hoztak létre nyolc éve, de övé az ingatlan-bérbeadással foglalkozó Grosswiese Zrt. is, amely Lázár-család földjeinek középpontjában álló batidai kastélyt (borítóképünkön) üzemelteti, illetve egy romániai, erdőgazdálkodással foglalkozó cég – az Erd Conditor SRL – is a tulajdonában van.
A lap kitér még
- Nagy István mezőgazdasági miniszterre, akinek agrárvállalkozásai vannak,
- Seszták Miklósra, akinek autószalonja Kisvárdán,
- Szabó Tünde volt sportér felelős államtitkárra, akinek családi boltjában selyemkendőket árulnak,
- a DKs Gyurcsány Ferencre, aki havi bruttó 1-5 millió forintot az Altus Portfólió Kft.-ből,
- az LMP-s Ungár Péterre, aki a Budapesti Ingatlan (BIF) Nyrt.-nek főrészvényesében, a Pió-21 Kft.-ben van tulajdona, illetve
- a mi hazánkos Szabadi Istvánra, akinek cége, a McKenzye Fish Group Hungary Kft. haltápot és csalit árul horgászoknak.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.