Vállalkozás Lengyel Miklós 2023. július. 03. 13:12

Elbocsátja a munkatársak majdnem felét Soros alapítványától a birodalmat átvevő fia

Alex Soros júniusban lépett Soros György helyére, céljaik hasonlók, eszközeik nem feltétlenül.

Soros György egy hónapja jelentette be, hogy átadja a 32 milliárd dolláros birodalma, benne a Nyílt Társadalom Alapítványok irányítását fiának. A 37 éves Alex Soros markánsabban akar politikai ügyeket támogatni mint 92 éves édesapja.

Az ifjú Soros most az alapítvány igazgatójával közös nyilatkozatban azt tudatta a világgal, hogy komoly változásokat akar végrehajtani a következő hónapokban. „Gyorsabb és hatékonyabb globális hálózatot akarunk. Eredményesebben akarunk küzdeni azokkal az irányzatokkal szemben, amelyek fenyegetik a nyílt és szabad társadalmat” – írták.

Hogy akarják ezt elérni? Hosszú távú befektetésként tekintenek rá, mindemellett az Open Society alapítvány továbbra is kiáll az alapvető értékek mellett: demokrácia, emberi jogok, klíma igazságosság és harc az egyenlőtlenségek ellen.

Mindez mivel járhat? A 800 fős stáb negyven százalékát elküldik.

Soros György összesen 32 milliárd dollárt adott az Open Society alapítványnak, amely fő céljának a szabadság eszméjének terjesztését tűzte ki a vasfüggöny mögött. Az alapítvány elsősorban Soros György szülőhazájában volt nagy befolyással a politikai életre a nyolcvanas-kilencvenes években.

Az Open Society 19 milliárd dollárt költött különböző ösztöndíjakra és támogatásokra. A Bloomberg emlékeztet arra, hogy az Open Society tulajdonában van a Soros család részvény pakettjének jelentős hányada, de sok pénz elment az alkalmazottak végkielégítésére.

2021-ben az Open Society 72 millió dollárt költött az alkalmazottak fizetésére és 40 millió dollárt a prémiumokra, illetve a nyugdíj pénztári befizetésekre.

Mit akar Alex Soros?

Az ifjabb Soros korábban elmondta a Wall Street Journalnak: egyetért azzal, hogy édesapja a woke mozgalmakat támogatja, de szélesíteni akarja a kört például azzal, hogy nagyobb figyelmet szentel az abortusz jogának vagy a nemi egyenlőtlenség elleni harcnak. Ezért Alex Soros 125 millió dollárt akar szánni arra, hogy támogassa olyan ügyészek és más igazságszolgáltatási személyek megválasztását az Egyesült Államokban, akik ezeket az ügyeket támogatják, és ily módon csökkenteni lehet a börtönbüntetések számát és idejét, valamint aktívabban lehet harcolni a faji és nemi előítéletek ellen.

Alex Soros nagy összeggel szándékozik támogatni a demokraták 2024-es választási kampányát, hogy megakadályozza Trump visszatérését a Fehér Házba.

„Minthogy a másik oldal is ezt csinálja, nekünk is pénzt kell tennünk a politikába” – hangsúlyozta Alex Soros. Aki korábban playboy szerepet játszott, de most igyekszik politikacsinálóvá válni – írja a Daily Mail. Alex Soros a Fehér Házat 14-szer látogatta meg azóta, hogy ott Trumpot Joe Biden elnök váltotta 2021-ben.

Donald Trump gyakran vádolja azzal Soros Györgyöt, hogy Manhattan ügyészét, aki bíróság elé citálta az USA exelnökét, korábban a magyar származású dollármilliárdos pénzelte. Szerinte Soros György alapítványa egymillió dollárral támogatta az ügyész választási kampányát.

Soros György ügyvédje viszont azt hangsúlyozza, hogy az Open Society alapítója sohasem találkozott az ügyésszel és sohasem támogatta annak választási kampányát. Az egymillió dollárt egy alapítványnak adta, amely támogatta ugyan az ügyész megválasztását, de nem Soros György pénzéből, mert azt más célra szánta a liberális milliárdos.

Alex Sorost ebben a cikkben mutattuk be:

 

Duci kisfiúból lett playboy, playboyból filantróp - bemutatjuk Alex Sorost, a Soros-birodalom frissen kinevezett vezetőjét

A 37 éves, negyedik gyermek veszi át Soros György több ezer milliárd forint értékű hagyatékát, köztük a Nyílt Társadalom Alapítványokat is. Azt is tudni róla, hogy munkatársait kiakasztja aprólékosságával, meg azt is, hogy bár az apja munkáját fogja folytatni, azért lesznek változások. Kicsoda Alex Soros?

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.