A rendelkezésre álló keret 40 százalékát a Diófa és Equilor Alapkezelő egy-egy alapja nyerte.
Nagyot nyertek a miniszterelnök vejéhez szorosan kapcsolódó alapkezelők a Baross Gábor Tőkeprogramban – írja a Válasz Online. A cikk szerint
az első körben „kiszórt” 150 milliárd forintból közel 40 százalékát a Tiborcz István érdekeltségébe tartozó alapok kapták.
A Diófa és Equilor Alapkezelő egy-egy alapjáról, a Magyar Posta Takarék Ingatlan Befektetési Alap és a Central European Ingatlanalapról van szó: az előbbi 28,4, az utóbbi pedig 30 milliárd forinthoz jutott így.
A többi nyertes a lap szerint bejáratottabb banki, ingatlanfejlesztői körökből került ki:
- a Veres Tibor-féle Gladiátor Befektetési Alapkezelő Zrt. (16,25 milliárd forint)
- a Futó családhoz köthető Finext Befektetési Alapkezelő Zrt. (13,2 milliárd forint)
- Nagygyörgy Tibor Biggeorge Alapkezelő Zrt.-je (6,4 milliárd forint)
- OTP Ingatlanbefektetési Alap (30 milliárd forint)
- Erste Nyíltvégű Ingatlan Befektetési Alap (30 milliárd forint).
A program beindításáról február 28-án született határozat, ennek keretében – ahogy fogalmaztak – a kormány összesen 600 milliárd forint tőkeforrást pumpál a gazdaságba. Az első ütem márciusban már le is zárult.
A lap szerint a miniszterelnök vejének köréhez tartozó magántőkealap-hálózatba már korábban is betolt legalább 75 milliárd forint tőkét a kormányzat.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.