Emmanuel Macron francia elnök amerikai látogatása során Elon Musk amerikai üzletemberrel, a Twitter új tulajdonosával tárgyalt a közösségimédia-platform működési alapelveiről és a felhasználók biztonságáról – közölte a francia államfő Twitter-oldalán.
„Itt, a Twitteren közlöm, hiszen mégiscsak a kék madárkáról van szó: tiszta és őszinte beszélgetést folytattam Elon Muskkal délután” – írja Macron a bejegyzésben, utalva a Twitter védjegyévé vált szimbólumra.
A francia elnök beszámolója szerint szó esett köztük a felhasználói fiókok szabályozásának átláthatóságáról és a tartalmak moderálásának és a szólásszabadság védelmének jelentős erejű megerősítéséről is. Mint írta, az említett területeken a Twitter lépéseket tett annak érdekében, hogy megfeleljen az uniós előírásoknak.
Hozzátette: Elon Musk megerősítette abbéli szándékát is, hogy a Twitteren még jobban működjön a kiskorúak védelme.
Betilthatják az EU-ban a Twittert
Az uniós vezetők arról tájékoztatták a napokban Elon Muskot, hogy az öntörvényű moderációs gyakorlata nem fér össze az EU gyűlöletbeszéd és dezinformáció ellen alkotott jogszabályaival.
Macron csütörtök reggel a Good Morning, America (Jó reggelt, Amerika!) című televíziós műsor vendége volt, ahol elmondta: úgy véli, a szólásszabadság „felelőségekkel és határokkal jár”.
Elon Musk október végén vált a Twitter új tulajdonosává. Tulajdonos-vezérigazgatóként menesztette a cég legfőbb vezetőit, így egymaga alkotja a vállalat igazgatótanácsát. Az elmúlt hetekben szavazást írt ki Twitter-oldalán arról, hogy visszaállítsák-e Donald Trump volt amerikai elnök felfüggesztett fiókját. Mint ahogy ezt, úgy később az összes felfüggesztett felhasználói fiókra kihirdetett „amnesztiát” is megszavazták a felhasználók.
Kanye Westet letiltotta a Twitter, mert a horogkereszt és Dávid-csillag összefonódásáról posztolt
Ye maszkban, egy légycsapóval hadonászva jelent meg egy szélsőjobboldali műsorban, majd utána elkezdett posztolni is nézeteiről.
A Twitter tulajdonosváltása óta egyre nagyobb az aggodalom a gyűlöletbeszéd és az online bántalmazás kapcsán, melyek alapja a Musk által sokszor hangoztatott, teljes értékű szólás- és véleményszabadság „helyreállítása” volt. Ez idő alatt az EU többször is felhívta Musk figyelmét az uniós szabályok betartására.