Korábban Oroszország volt a 10. legnagyobb piacuk, csak aztán kitört a háború.
A 12 ezer oroszországi munkavállalója közül tízezret elbocsát az IKEA – írja a Sky News. Az ukrajnai háború kitörését követően az IKEA sok más nyugati céghez hasonlóan felfüggesztette a tevékenységét Oroszországban, ugyanakkor a munkavállalóitól nem vált meg azonnal, egészen mostanáig.
Az elbocsátásokat az IKEA üzletek üzemeltetéséért felelős cég, az Ingka vezérigazgatója, Jesper Brodin jelentette be csütörtökön. A múltban Oroszország volt a hollandiai székhelyű multinak a 10. legnagyobb piaca és a teljes nemzetközi bevételének 4 százaléka (mintegy 1,8 milliárd dollár) onnan származott.
A háború, a járvány és az oroszországi kivonulás dacára az IKEA a 2022-es üzleti év során 5,6 százalékkal volt képes növelni a kiskereskedelmi forgalmát.
Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:
Kamikaze drónokkal támadták a Kijevi területet, Magyarország is megszavazta az Oroszországot elítélő ENSZ-határozatot - a háború hírei
Újabb orosz támadásokról érkezett hír Ukrajnából, Putyin Erdogannal tárgyal Kazahsztánban. Ezek az orosz-ukrán háború legfontosabb hírei. „Különleges katonai műveletnek" nevezett nyílt háborút indított Vlagyimir Putyin Ukrajna ellen. A harcok február óta tartanak, az orosz erők több ezer civil életének vetettek véget. Cikksorozatunkban minden fejleményről beszámolunk.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.