Vállalkozás hvg.hu 2022. május. 25. 10:59

Kiderült, mire adott 170 millió forintot a Szerencsejáték Zrt. a békemenetek szervezőinek

Nem ment gyorsan, de csak nyilvánosságra hozták a Civil Összefogás Fórum alapítványának adott szerencsejátékos pénzek szerződését. Mint kiderült, a pénz nagy része klasszikus reklámszerződés volt, és egy ezer példányban kiadott receptkönyv is készült belőle.

2018-ban 70 millió, 2020-ban pedig 100 millió forintot adott az állami tulajdonú Szerencsejáték Zrt. leánycége, a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft. (SZNP) a Békemeneteket szervező Civil Összefogás Fórum alapítványának. Mivel az SZNP a támogatási szerződéseket kitakarva küldte meg, a K-Monitor a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz fordult, a hatóság pedig felszólította a céget, hogy mutassák be kitakarás nélkül az iratokat. Ezeket most az Átlátszó tette közzé (ők amúgy pert indítottak ugyanezekért a dokumentumokért, de abban az ügyben nincs még ítélet).

Így aztán kiderült, hogy a 70+100 millió forint támogatásnak olyan feltételei voltak, mint hogy

  • a Civil Akadémia nevű rendezvényen, valamint az alapítvány sajtótájékoztatóin kiteszik a Szerencsejáték Zrt. logóját és reklámfalat raknak ki,
  • a Civil Akadémia hirdetéseiben is megjelenítik a cég logóját,
  • a Szellemi Honvédők díjátadó ünnepségén leadják a Szerencsejáték Zrt. reklámfilmjét,
  • a honlapjukon jól látható helyen megjelenítik a logót, ahogy az összes rendezvény hirdetésekor a Facebookon is,
  • faluprogramban mutatnak be családi vállalkozásoknak technológiát és szerepelteti ott is a reklámfalakat,
  • az EU Civil Együttműködési Tanácskozásán megemlítik a cég támogatását, a meghívókon és a rendezvényen is kiteszik a logót,
  • ezer példányban kiadnak egy receptkönyvet a korszerű táplálkozásról, abban kiemelt támogatóként szerepeltetik a Szerencsejáték Zrt.-t.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.