Papp Dániel azt szeretné, hogy legyen egyfajta státuszszimbólum a közmédiánál dolgozni.
„Amikor külföldi szakmai vendéget fogadunk, azt szokták mondani: „Ez igen”. Ez az a színvonal, amelyhez hozzászoktak” – mondta a Figyelőnek adott interjúban Papp Dániel. A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatóját három éve nevezték ki a posztra, de a beszélgetés apropóját nem kizárólag ez jelentette.
Papp szerint tíz éve, hogy négy cég, a Magyar Televízió, a Duna TV, a Magyar Rádió és az MTI integrálódott a közmédia kötelekébe, amely idő alatt több mint másfélszeresére nőtt a legyártott műsorpercek száma.
A vezérigazgató beszélt arról is, hogy a magyar médiapiac kissé túlméretezett. Szerinte ennek tudható be az is, hogy állandó a fluktuáció az MTVA minden platformjánál. Papp stratégiájának központi része – folytatta –, hogy minden posztra a lehető legjobb szakembereket vegyék fel, és azt szeretné, hogy legyen egyfajta státuszszimbólum a közmédiánál dolgozni.
Papp Dániel szerint az MTVA fejlettségben most érte el a felnőttkort, és ma már egy XXI. századi vállalat képét nyújtja.
A vezérigazgató kitért arra is, hogy állandóan megpróbálják őket „a politika színterére ráncigálni”, de „nekünk nem feladatunk, hogy ott szereplők legyünk.
Mégiscsak a közmédiáról van szó, amely pártoktól független, objektív” – mondta. „Tulajdonképpen egy műsorgyártó komplexum üzemel a Kunigunda útján.”
Papp Dániel szerint a közmédia gazdálkodása teljesen átlátható, beszámolóik nyilvánosak, a költségvetésük egyáltalán nem eltúlzott. (Egyébként éppen ezen a héten jelent meg a hír, hogy a közmédia büdzséje jövőre 130 milliárd forintra nőhet.) A vezérigazgató azt tartaná amúgy ideálisnak, ha a büdzséjük több mint felét műsorkésztésre fordíthatnák.
Ha már műsorok: az M1 Papp Dániel szerint egy „népszerű, nézett, trendteremtő” hírcsatornává vált, így „szinte természetes, hogy támadások kereszttüzébe került”. Mint mondta, a hírműfajt sokféleképpen lehet értelmezni, „de nekünk az a célunk és jogszabályi feladatunk, hogy mindent tényszerűen közöljünk”.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.