Vállalkozás hvg.hu 2021. szeptember. 16. 13:59

Corriere: A légiiparban biztosak abban, hogy a Wizz Air volt az EasyJet titokzatos vevőjelöltje

Nyugat-Európa nagy repülőterei felé szeretett volna terjeszkedni a Wizz Air az EasyJet felvásárlásával a Corriere della Sera szerint. Az olasz lapnak nyilatkozó szakértők biztosra veszik, hogy a Wizz Air volt a cég, amely ajánlatot tett az ír légitársaságért, még ha ezt hivatalosan senki nem is erősítette meg.

A Wizz Air vezetői azt szerették volna, hogy már 2022 januárjára lezáruljanak a tárgyalások az EasyJet felvásárlásáról, de az ír légitársaság visszautasította az ajánlatot – állítja a Corriere della Sera olasz napilap híroldala.

Az EasyJet egy hete közölte, hogy visszautasított egy felvásárlási ajánlatot. Nem nevezték meg, hogy melyik cégről volt szó, de a Bloomberg iparági forrásokra hivatkozva már akkor a Wizz Airről írt – ezt egyik légitársaság sem erősítette meg. Azt a Corriere is hozzátette, hogy a Wizz Air neve sehol nem bukkant fel az ügyről kiadott közleményekben, de a téma szakértői egybehangzóan állítják, hogy a Wizz Air volt a vevőjelölt.

A lapnak nyilatkozók úgy látják: a Wizz Air vezetőinek régi célja a nagy presztízsű nyugati repülőterek felé terjeszkedés – a milánói Linate, a londoni Gatwick repteret, Párizs és Genf központi repülőtereit hozzák fel példának –, de ezek közül sok gyakorlatilag betelt, vagy csak hosszú várólista aljára lehetett volna kerülni, ha egy fapados cég le- és felszállási engedélyt akar venni. Az EasyJet azonban jelen van több ilyen helyen is, ezért is láttak a felvásárlásban a Wizz Airnél nagy üzleti lehetőséget.

Megszólaltatták Michael O'Learyt, az Európában piacvezető Ryanair tulajdonosát is, aki úgy gondolja, az EasyJet és a Wizz Air összefonódása a „majdnem természetes megoldás”, az összeolvadások és felvásárlások pedig szerinte elkerülhetetlenek a fapados légitársaságok európai piacán a következő években.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.