Vállalkozás hvg.hu 2021. május. 31. 16:39

Közel másfél milliárd forint volt a Sziget szervezőcégének vesztesége 2020-ban

Mínuszba ment át a Sziget Kulturális Menedzser Iroda saját tőkéje, akkora anyagi bukást hozott a járvány.

Súlyos veszteséget szenvedett a Sziget Fesztivált rendező cég tavaly – ebben semmi meglepetés nincs is, a járvány miatt elmaradt a Sziget, ahogy már azt is lehet tudni, hogy idén sem rendezik meg. Így a Sziget Kulturális Menedzser Iroda Zrt., amelynek 2019-ben még 708 millió forint volt az éves nyeresége, 2020-at 1,44 milliárd forint veszteséggel zárta.

A cég saját tőkéje negatívba fordult, az egy évvel korábbi +897 millió helyett -542 millió forint lett. A beszámolóban erről azt írták:

„A Társaság a hatályos jogszabályoknak megfelelően intézkedni fog a saját tőke helyzetének helyreállításáról. A tulajdonosok várhatóan a beszámoló elfogadása után, rendkívüli közgyűlésen határoznak ennek módjáról. A Társaság részvényesei írásban is megerősítették azon szándékukat, hogy szükség esetén gondoskodnak a Társaság pénzügyi támogatásáról.”

Eladott belépők híján a belföldi értékesítés nettó árbevétele 15,5 milliárd forintról 171 millióra zuhant. Azért nem nullára, mert bejött 131 millió forint a rendezvényszolgáltatásból, 26,7 milliárd reklámtevékenységből, valamint 14 milliárd a meg nem nevezett egyéb tételekből.

Mérsékelte a károkat, hogy kevesebbet is kellett költeni – az igénybe vett szolgáltatásokért például 12 milliárd helyett csak 911 millió forintot adtak ki –, de azért volt, amin nem lehetett a végtelenségig spórolni. Például a tavalyi 801 millió forint helyett sokkal kevesebb bért és járulékot fizettek ki, ahogy a 88 dolgozóból csak 53-at tartottak meg, de 461 millió forint csak elment erre is.

A járványhelyzet miatt a cég tavaly novemberben 4 millió euró hitelt hívott le az OTP-től. Ezt másfél százalékos kamatra, három egyenlő részletben kell visszafizetni 2023 nyaráig, az első részlet idén augusztus 31-én lesz esedékes.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

Élet+Stílus Galicza Dorina 2024. december. 28. 20:00

Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot

Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.