Vállalkozás hvg.hu 2021. május. 14. 14:49

Sokszorosára drágult Mészáros Lőrinc szegedi fürdőjének bérlete

Míg tavalyelőtt 99 ezer forintért lehetett úszni a fürdőben egész évben, az idén 93 ezret kell fizetni 30 alkalomért.

Tavalyelőtt az egyéves felnőtt, korlátlan bérletért 99 ezer forintot kellett fizetni a szegedi Napfényfürdőben, a mostani nyitáskor az éves bérletet kivették a kínálatból, és 93 ezer forintért egy maximum 180 napig érvényes, 30 alkalmas bérletet lehet vásárolni – ezzel kereste meg egy felháborodott olvasó a szegeder.hu szerkesztőségét.

A lap munkatársa úgy számolt, ha valaki az év (majdnem) minden napján szeretné továbbra is igénybe venni a fürdőt, akkor a korábbi ár 1127%-át kellene megfizetnie. A szerkesztőség megkereste a Napfényfürdőt, ahol az áremelésre azt a választ kapták, hogy nem lehet az almát a körtével összehasonlítani, az idei évtől más fürdőkhöz hasonló árképzést alkalmaznak, megszűntek az éves bérletek.

A szegeder.hu cikkében más kedvezmények megszűnéséről is beszámol, a Napfényfürdő ezeket azzal magyarázza, hogy folyamatosan fejlesztik a fürdőt, így bővül a szolgáltatások köre is.

A Hunguest Hotels lánchoz tartozó Forrás Hotelt és a mellette levő Napfényfürdőt 2018-ban vásárolta meg a Konzum Nyrt. egy cégtől, amelyet a szegedi önkormányzat közösen működtetett Leisztinger Tamás vállalkozásával, erről három évvel ezelőtt számolt be a hvg.hu.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?