Azt lehetett sejteni, hogy a techcégeknek nagy profitot hozhat a lezárás, de a vártnál is jobb lett a nagyok nyeresége.
Már a második egymást követő negyedévben lett rekordnagyságú a Google anyavállalatának, az Alphabetnek a profitja.
A keddi New York-i tőzsdezárás után a cég közölte, hogy a március végével záródott három hónapban adózott eredménye 17,93 milliárd dollár, ami jócskán meghaladta az egy évvel korábbi 6,84 milliárd dollárt. Elemzők kisebb, 15,88 dollár részvényarányos negyedéves profitra számítottak.
Az Alphabet bevétele 34 százalékkal, 55,31 milliárd dollárra ugrott az egy évvel korábbi 41,16 milliárd dollárról, felülmúlta a szakértői várakozások átlagában szerepelt 51,68 milliárd dollárt. A bevételek 81 százalékát adta a Google.
A Microsoft is a vártnál nagyobb negyedéves nyereséget és bevételt ért el, mivel a koronavírus-járvány miatt továbbra is jelentősen emelkedik a kereslet a termékei és a felhőszolgáltatásai iránt. Igaz, a befektetők szerint a kedvező negyedéves adatokat részben egyszeri tételek, például adókedvezmények, illetve kedvező devizaárfolyamok okozták.
A március végével záródott három hónapban a cég adózott eredménye 14,8 milliárd dollár lett, 38 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. A bevétele 19 százalékkal, 41,7 milliárd dollárra nőtt.
A részvényarányos adózott eredmény 1,95 dollár lett, meghaladta az elemzői várakozásokban szerepelt 1,78 dollárt.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.