A legnagyobb összeget az informatikai rendszer korszerűsítése viszi el. Az ugyanis már 8 éves.
A Groupama Aréna a magyar állam tulajdonában áll, ez a pénz nem állami támogatás a Ferencvárosnak, hanem azt az állam a saját ingatlanjának karbantartására és fejlesztésére költi, ennek az összberuházásnak az értéke nettó 2.362.204.650 forint”
– írta az FTC sajtóosztálya a 24.hu-nak.
A lap azért fordult a Ferencvároshoz, hogy megérdeklődje: pontosan mire költik azt a 3 milliárd forintot, amelyet a kormány különített el a 2014-ben átadott stadion számára egy december 24-i kormányhatározatban.
A klub válaszából kiderült, hogy a pénzből többek közt a pályavilágításra, komplex pályafelújításra, irodára, múzeumi felületbővítésre, raktárra és a kamerarendszer bővítésére is költenek.
A klub sajtóosztálya válaszában kitért rá, hogy a pályára azért kell költeni, mert az élő pálya kezelése nemcsak felületi gondozást jelent, hanem 4-5 évente a talajszerkezet frissítésére is szükség van. A felső réteg cseréje a mediterrán országokban évente egyszer, az északi országokban pedig kétszer-háromszor is megtörténik egy szezon alatt – közölték.
A legtöbb pénzt viszont nem is a pályamunkák, hanem az informatikai rendszer korszerűsítése viszi el. Mint írták:
Ahogy egy nyolc évvel ezelőtti mobiltelefon ma már képtelen lenne futtatni új operációs rendszereket és appokat, úgy a stadion rendszerszintű informatikához köthető szolgáltatásainak is követniük kell a kor követelményeit. A stadionban lévő megjelenítő eszközök pixeltávolsága például már nem éri el az UEFA által előírt szabályokat, így az immáron több mint hatéves eszközök lecserélése nemcsak indokolt, hanem követelmény, ha a stadion továbbra is nemzetközi mérkőzések szervezését akarja hatékonyan lebonyolítani.”
A klub válaszában kitért rá, hogy a Ferencváros eközben pénzhez is juttatja a magyar államot: “az FTC 660 millió forint vagyonkezelési díjat már befizetett a magyar államnak az elmúlt években, továbbá az idei BL- és a tavalyi EL-csoportkör szereplés járulékaiból másfél-két milliárd forint folyik, folyt be az államkasszába, így kijelenthető, hogy a stadionra költött pénzt az FTC kvázi meg is kereste vagy befizette más csatornákon az állam számára, amely, hangsúlyozzuk, a saját tulajdonát fejleszti, nem az FTC-t támogatja”.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.