El kell törölni a kisadózó vállalkozások tételes adójának új szabályait, mert túl sok ártatlan vállalkozóra vonatkozna az a rész, amely elvileg a trükközők kiszűrésére szolgálna - jelezte a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara. Ráadásul szerintük Parragh László szabálytalan volt, amikor kamarai egyeztetés nélkül kérte a kormánytól az új szabályozást.
Töröljék el a „katásokat aránytalanul sújtó büntetőadót” – erre kérte a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) a kormányt és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarát. Nagy Elek, a BKIK elnöke levelet írt Parragh Lászlónak, az MKIK első emberének, mert szerinte Parragh megsértette a kamara alapszabályát, amikor egyeztetés nélkül tett javaslatot a kormánynak.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter még júniusban jelentette be, hogy 2021-től változnak a kisadózó vállalkozások tételes adózásának szabályai, 40 százalék adót kell fizetni az ugyanazon felek között, évi 3 millió forintot meghaladó számlák után. Törvényjavaslatot természetesen egyetlen kamarai elnök sem írhat, de azzal Parragh László maga büszkélkedett el a hvg.hu-nak, hogy a kormány kis híján szó szerint vette át az ő javaslatát.
Az ötletgazdák szerint ezzel csökkenhet a cégek közötti versenyhátrány és felszámolhatják a munkaviszonynak álcázott foglalkoztatást. A BKIK viszont úgy látja: sok kisvállalkozó önhibáján kívül kerül az egy megrendelőtől származó 3 millió forint feletti 40 százalékos különadó hatálya alá. Ráadásul a szabály kijátszható, a BKIK szerint „egyes könyvelőirodák már szakosodnak, hogyan osszák szét az ügyfeleik bevételeit az általuk könyvelt cégek között”.