A rádió által használt frekvenciára kiírt pályázatot a héten elfogadta a testület.
Elfogadta a Budapest 92,9 MHz frekvencia pályázati felhívásának tervezetét a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa legutóbbi, október 9-ei ülésén, közölte a hatóság. A jövő februárban lejáró frekvencián jelenleg a Klubrádió médiaszolgáltatója sugároz, ezért a csatorna pályázat benyújtása esetén pluszpontot kaphat. A Médiatanács közleménye szerint ezért a Klubrádió „jó eséllyel pályázhat” a frekvenciára.
Szeptember 20-án közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, hogy ismételt jogsértés miatt nem újították meg a Klubrádió frekvenciaengedélyét. A hatóság szerint a Klubrádió 365 napon belül kétszer is megsértette ugyanazt a jogszabályi előírást. A rádió vezérigazgatója, Stock Richárd a hvg360-nak úgy nyilatkozott, hogy harcolni fognak a frekvenciáért, amit szerinte jogellenesen akarnak elvenni. A hatóság később közleményben elutasította, hogy el akarnák némítani a rádiót.
Nem ez volt azonban az egyetlen közlendője hétfőn az NMMH-nak a Klubrádióval kapcsolatban. Arról is tájékoztattak, hogy a Fővárosi Ítélőtábla szeptember 24-ei, másodfokú, jogerős ítélete szerint a Médiatanács megnyerte azt az 1,2 milliárd forint értékű kártérítési pert, amelyet a Klubrádió arra hivatkozva indított, hogy 2011 és 2013 között anyagi kára keletkezett a rádió bizonytalan helyzete miatt. A rádió keresete szerint a Médiatanács késedelmesen kötötte meg vele az ingyenes frekvenciára (92,9 MHz) vonatkozó szerződést, így ezen idő alatt médiaszolgáltatási díjat kellett fizetnie egy másik kereskedelmi jellegű frekvencián (95,3 MHz), továbbá állítása szerint a médiaszolgáltatási jogosultsággal összefüggésben kialakult jogvita miatt csökkent 1,2 milliárd forinttal az árbevétele. A Klubrádió emellett arra is alapozta a kártérítési igényét, hogy az üggyel kapcsolatos sajtónyilatkozatok sértették a jó hírnevét.
Az ítélőtábla kimondta, hogy a Médiatanács nem köteles kárpótolni a rádiót a bevételkiesésért. A bíróság szerint a Klubrádió kártérítési igénye azért alaptalan, mert a keresetben megjelölt számítási módszertan alapjaiban hibás és irreális, továbbá a Klubrádió azt sem tudta bizonyítani, hogy a bevételeinek csökkenése bármilyen összefüggésben állt volna a Médiatanáccsal kialakult jogvitával.
Az ítélet közel tízéves pereskedésnek vetett véget, és a Médiatanács javára összesen csaknem harmincmillió forint perköltség megfizetésére kötelezte a rádiót.