Vállalkozás Lengyel Miklós 2020. augusztus. 05. 16:16

Csődbe jutott a Virgin amerikai légitársasága is

Nem jött külső segítség Richard Branson cégének.

Ausztráliában már áprilisban befuccsolt a Virgin ottani cége, mert a légiközlekedés világválságát képtelen volt elviselni. Most az USA-ban működő Virgin Atlantic kért csődvédelmet. Mindezt azután, hogy az anyavállalat, a Virgin Group egy hónapja 1,2 milliárd fontos (460 milliárd forintos) mentőcsomagot jelentett be – emlékeztet a BBC. Ebből az 1,2 milliárd fontból 200 millió fontot fizetett ki az anyavállalat, a többit más befektetők adták össze – hiába.

Szorult helyzetében Richard Branson, a Virgin alapító-elnöke a brit kormányhoz fordult segítségért, de Boris Johnson miniszterelnök elutasította. A dollármilliárdos Branson kétségbeesetten kutatott újabb tőke befektetők után, de szemlátomást hiába.

A Virgin Atlantic többségi tulajdonosa a Virgin Group, a részvények 49%-a a Delta amerikai légitársaság kezében van, amely maga is problémákkal küszködik. A Virgin Atlantic még májusban bejelentette: több mint 3000 embert bocsájtanak el, és beszüntetik működésüket a London melletti Gatwick repülőtéren. Ez sem segített.

A Virgin Australia a koronavírus-járvány első nagy áldozata az üzleti világban Ausztráliában. A csődbe jutott céget az amerikai Bain Capital vette meg. Közölték: egyetértenek a vezetőség újrastrukturálási terveivel. Ez a gyakorlatban több mint 3000 ember elbocsátását jelentette.

84 milliárd dolláros veszteség: ennyivel számolhatnak idén a légitársaságok, mert a válság miatt katasztrofálisan visszaesett a légi járatok száma. A nyitás után pedig a távolságtartás nehezíti a gazdaságos működést. A légitársaságok nemzetközi szövetsége úgy véli: csak 2024-re állhat helyre a világ légi forgalma, de csak akkor, ha a vírus járvány új hullámai ezt lehetővé teszik.

Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.