Március első felében már a vállalkozások gazdaságilag rosszabbnak látták a jövőt, pedig még sehol nem volt a koronavírus-járvány.
Romlottak az üzleti várakozások – derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. felméréséből, amelyet még a járvány miatti, március 11-én bejelentett vészhelyzet előtt készítettek. Már februárban is pesszimistábbak voltak a vállalatok vezetői és már akkor egyre rosszabb helyzetet mutatott a GKI konjunktúraindexe, a legújabb eredmények pedig azt mutatják, hogy a magyar gazdaság jövőjének megítélése viszont nagyon jelentősen, a 2008 októberihez hasonló mértékben zuhant.
A magyar gazdaság jövőjének megítélése márciusban drámaian romlott, főleg a szolgáltató és ipari cégeknél, a fogyasztók körében viszont (március elején) még kissé javult: a lakosság saját pénzügyi helyzetét kissé rosszabbnak, megtakarítási képességét viszont jobbnak látta, mint februárban.
Az üzleti szférán belül minden ágazat várakozásai romlottak: így az iparban, az építőiparban és a kereskedelemben is. A szolgáltatások terén az általános üzletmenet, az előző és a következő időszak forgalmának megítélése is egyaránt romlott. A turisztikai cégek viszont már akkor nagyon pesszimisták lettek.
A lakosság munkanélküliségtől való félelme kissé erősödött és a foglalkoztatási szándék egyedül a szolgáltató cégeknél erősödött, jelentősen főleg az iparban és az építőiparban, de a kereskedelemben is kissé gyengült.