Drákói intézkedéseket fontolgat Boris Johnson kormánya, hogy elkerülje azt a helyzetet, amely Olaszországban is kialakult. A Business Insider megszerzett egy kormányzati programot, amely szerint szinte kínai szigorral akarnak küzdeni a koronavírus ellen.
12 hétig minimális kapcsolat más emberekkel, baj esetén ennyi ideig kell karanténban maradni – többek közt ezt irányozza elő a még elfogadás előtt válságterv arra az esetre, ha valóban kitör a járvány Nagy-Britanniában. Jelenleg 39 koronavírusos beteget tartanak nyilván az Egyesült Királyságban, de a szakértők az olasz szindrómától tartanak. Itáliában gyorsan elterjedt a koronavírus, a halálos áldozatok száma jelenleg 52.
A fiatalabb nemzedékeket úgy akarják megóvni, hogy bezárják az iskolákat egy időre. Ahol lehet, ott bevezetik a távoktatást, hogy a gyerekek lemaradása ne legyen túlságosan nagy.
Négy fokozat
Boris Johnson vírusellenes válságprogramja négy fokozatot határoz meg. Nagy-Britannia jelenleg az első fokozatnál tart, amely azt jelenti, hogy megpróbálják feltartóztatni a járványt. Ha ez nem sikerülne, akkor a negyedik fokozat már egy olyan vészhelyzetet jelentene, amikor a kórházak sürgősségi osztályai félretesznek minden más beteget, és kizárólag a vírusfertőzésre koncentrálnak. Megjegyzendő: Vuhan városában kipróbálták ezt a rendszert, ám nagyon sok olyan beteg halt meg, akinek a kezelését a vírusválság miatt elhanyagolták.
A brit közegészségügyi szolgálat, az NHS felszólította nyugdíjas orvosait és ápolónőit, hogy amennyiben még munkaképesek, akkor álljanak készenlétben, mert behívhatják őket vészhelyzet idején.
Addig is mit tehetnek a brit polgárok? Nem sokat: felszólítják őket, hogy gyakran mossanak kezet meleg vízzel, illetve ügyeljenek rá, hogy a kézmosás legkevesebb 20 másodpercig tartson.