Évekig tartó pereskedéshez vezethet, ha egy dolgozó munkaviszonyát nem megnyugtató módon szüntetik meg. Az Adózóba bemutatta a gyakori megszüntetési módokat.
A felek a munkaviszonyt közös megegyezéssel bármikor megszüntethetik. Az aláírt közös megegyezés jogilag később nehezen vitatható. Ha mégis ez történne, a munkavállalónak a saját jognyilatkozatát meg kell támadnia. Mondhatja például, hogy az aláírásra a munkáltató megtévesztéssel vagy jogellenes fenyegetéssel vette rá. Ha a munkavállalónak módjában állt megfontolni az aláírást, jogi képviselővel vagy a családjával konzultálni, nem állapítható meg a jogellenesség.
Nem minősül jogellenes fenyegetésnek az sem, ha a munkavállaló kötelezettségszegése miatt a munkáltató felkínálja, hogy válasszon: közös megegyezés, vagy azonnali hatályú felmondás jöjjön. Jogellenes fenyegetésnek minősült viszont az, amikor a munkavállalót bezárták az irodába, és addig nem engedték ki, amíg a nyilatkozatot alá nem írta.
A másik munkaviszony-megszüntetési indok, amely bíróság előtt nehezen vitatható, az átszervezés. Ilyenkor a munkavállaló sem azt nem vitathatja, hogy az átszervezés racionális-e a munkáltató életében, sem pedig azt, hogy miért éppen rá esett a munkáltató választása. Az azonban vita tárgyát képezheti, hogy az átszervezés ténylegesen megtörtént-e.