Vállalkozás hvg.hu 2018. december. 16. 08:26

Mindent vitt a dohánybiznisz Csongrád megyében

Lázár barátjának dohánycége tarolt, jóval beelőzte az összes Csongrád megyei céget. A megyei iparkamara listáját 543 milliárd forintos árbevétellel vezeti az Országos Dohánybolt Ellátó Kft.

Öt és félszer nagyobb árbevételt ért el a hódmezővásárhelyi székhelyű trafikokat ellátó cége, mint a megyei toplista második helyezettje, az állami NKM Áramszolgáltató Zrt- számolt be a szeged.hu a pénteken közzétett listáról, amelyet a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara állított össze. A kiadványt minden évben elkészítik a helyi lappal, a Délmagyarországgal közösen.

A listán a legerősebb száz vállalkozás szerepel, az idén ezek összes árbevétele 2447 milliárd forint volt, és a megyei vállalkozások bevételének a 65 százalékát teszi ki. A bevétel nagyobb részét, 45 százalékát a kereskedelmi és gépjárműjavító cégek produkálták, a negyedét a feldolgozóipar adta. A megyében működő cégek összes bevétele 118 milliárd forinttal nőtt a tavalyihoz képest, ennek a közel a felét a toplistások érték el. A listavezető Országos Dohánybolt Ellátó Kft a 2017-es árbevételét 5 százalékkal tudta növelni.

A százas listában egyébként három Csányi Sándor érdekeltsége: a Pick Zrt 66,3 milliárd forint, a Sole-Mizo Zrt 66,4 milliárd forint árbevételt ért el, míg az idén megvásárolt szentesi Hungerit Zrt 38 milliárd forint árbevétellel is az elsők között van. Két makói vállalkozás is van a húzócégek között: a gumigyár, a ContiTech Kft a második helyen áll 88,9 milliárd forinttal, míg a Givaudan Hungary Kft, 43, 8 milliárd forintos árbevételhez jutott. Ez utóbbi ízesítőanyagokat, aromákat gyárt, a svájci anyacég 2012-ben költöztette Makóra az üzemet. A ContiTech német tulajdonban van, termékeit zömében az autóiparban használják.

Érdekes még, hogy a vállalatok átlagos dolgozói létszáma a tavalyihoz képest 5,6 százalékkal csökkent.

Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?