Vállalkozás hvg.hu 2018. november. 19. 14:25

Pár ezer forinttal és vízforralóval csábítaná magához az állami áramszolgáltató az E.ON ügyfeleit

Az állam gyakorlatilag nyíltan tör egyeduralomra a közműszolgáltatások, pl. a gáz, az ivóvíz vagy a szemétszállítás piacán, de az árampiacon nem működött a szokásos kivéreztetéses módszer – a rezsicsükkentés ellenére a cégek talpon maradtak, mert csökkent a világpiaci ár. Most meghökkentő módon próbálják elszipkázni az ügyfeleket az E.ON-tól Azénpénzem.hu szerint.

Tavasszal az E.ON és az RWE felosztotta egymás közt a magyar piacot azzal, hogy jövő év közepére az Elmű-Émász ügyfelei és hálózata is az E.ON-hoz kerülhetnek – azaz ők az értékesítési és elosztási oldalra koncentrálnak, miközben az RWE Európa vezető áramtermelője lesz.

Olvasóktól számtalan bejelentés érkezett Azénpénzem.hu-ra, melyben arról számolnak be, hogy az állami áramszolgáltató gyakorlatilag egy-kétezer forintot ígérve próbálta őket átcsábítani a Nemzeti Közművekbe.

A forgatókönyv az, hogy a Díjnet nevében hívják fel a nem állami szolgáltatók (E.ON, ELMŰ és ÉMÁSZ) ügyfeleit, és 1000 vagy 2000 forintot ígérnek nekik (attól függően, hogy papíralapú, vagy elektronikus számlázást választanak-e), ha számlájukat az ő rendszerükben fizetik. A szerződésből derül csak ki, hogy annak aláírásával az előző szolgáltatót a Nemzeti Közművekre váltaná le a fogyasztó.

Emellett egy sorsolással is kecsegtetik az államhoz átszerződőket, melynek során havonta egy 50 ezer forintos vásárlási utalványt, 5 elektromos vízforralót és 5 darab 5 ezer forintos áramszámla-jóváírást osztanak ki. A szakportál szerint a Díjnettől többször telefonon sürgetik az érintettet, hogy írja alá a szerződést.

Az áram hatósági áras, így a nem állami szolgáltató sem adhatja drágábban.


 

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.