Nem lett mintaprogram belőle.
Magyarországon csodának számító módon 2017 óta nyereséges a debreceni stadion üzemeltetése – írja a 444.hu. A lap arra volt kíváncsi, hogyan érték ezt el.
A Nagyerdei Stadiont 2014 májusában adták át, 12,5 milliárd forintból épült, 20 ezren férnek el benne. Ez volt az országban az első nagyobb stadion, nagyjából egy időben készült el a felcsúti arénával, a többi stadion pedig csak ezután épült.
A stadiont üzemeltető vállalkozás 90 százalékban állami, 10 százalékban önkormányzati tulajdonban van. A cég 2017-ig veszteséges volt, tavaly viszont ez megfordult, és a 294 milliós forgalom mellett 28 milliós adózott nyeresége lett. Krecz Tibor, a Debreceni Nagyerdei Stadion-üzemeltető Kft. kommunikációs igazgatója szerint ez annak köszönhető, hogy az épület minden négyzetcentiméterét igyekeznek kihasználni. A lelátó alatti részt például körben az egész stadionban beépítik, hogy azt ki tudják adni, mint egy plázában. Ezen kívül a stadionban van még:
- koncertterem
- sportkocsma
- kávézó
- e-sport rész
- sportterápiás diagnosztikai laboratórium és rendelőintézet.
Ezek mind hoznak bevételt. Viszont azzal, hogy az üzemeltetés nyereséges, középtávon még nem jön vissza a stadion építésének költsége. Az üzemeltető cég ugyanis évente 10 millió forintot fizet a stadionért. Ennyiből 1250 év alatt jönne vissza a költség.
Amíg a debreceni stadion üzemeltetése nyereséges, a diósgyőri és a szombathelyi stadion működtetésére kiírt közbeszerzésre nem jelentkezett senki, hiszen pusztán a kétheti, jó esetben heti egy meccsből nem lehet annyi bevételt behúzni, hogy az fedezze a stadion fenntartását. A 444 emlékeztet arra is, évente több milliárd forintot visz majd el a Puskás Stadion is.